Додати до закладок 


Звернення громадян: належний розгляд і позитивне вирішення

Опубліковано 9 08 2013

 

Всього у І півріччі 2013 року до райдержадміністрації надійшло 91 звернення, порушено 100 питань, що в порівнянні з відповідним періодом 2012 року на 49 звернень (35%) або 52 питання (34%) менше.
Відсоток позитивно вирішених питань зріс до 67 (25% в І півріччі 2012 року).  Найбільша кількість звернень стосувалася питань соціального захисту (28 звернень), але в порівнянні з відповідним періодом минулого року їх кількість зменшилася на 9 звернень (24%). 23 (82%) питання вирішено позитивно.  З питань комунального господарства надійшло 23 звернення.     
Спостерігається  збільшення на 7 звернень (44%). 18 (78%) вирішено позитивно. За звітний період значно зменшилася кількість звернень з питань  земельних відносин (15 звернень), що на 33 (69%) звернення менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. 9 (60%) вирішено позитивно.
Також з питань   праці і заробітної плати (8 звернень) в порівнянні з відповідним періодом 2012 року надійшло їх менше на 10 (56%). 6 (75%) вирішено позитивно.
Зменшилася  кількість колективних звернень. Якщо за відповідний період минулого року їх було  21, то станом на 1 липня 2013 року зареєстровано 16 (зменшення на 24 %). Питання, підняті в колективних зверненнях, стосувалися ремонту доріг, будівництва водогонів, сприяння у спилюванні аварійних дерев, земельних питань.
Протягом 1 півріччя 2013 року на особистих прийомах  громадян у голови районної державної адміністрації в адмінприміщенні побувало 20 жителів району, розглянуто 18 звернень, в яких порушено 18 питань, з них 13 (72 %) - вирішено позитивно.     
 
На  прийомах за місцем проживання та роботи громадян отримано 15 звернень, з якими звернулося  18  громадян, 11 (73%) питань  вирішено позитивно.
Районною державною адміністрацією на виконання першочергових заходів Указу Президента України щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування постійно вживаються заходи щодо забезпечення кваліфікованого, повного, об'єктивного та своєчасного розгляду звернень громадян.   Організовувалися зустрічі з населенням, на яких здійснювалося  інформування і роз'яснення напрямків діяльності влади. Два рази на місяць проводилися інформаційні дні. Це дало змогу поширити інформацію про діяльність органів державної виконавчої влади різних рівнів, підвищити рівень правової освіти населення, надати відповіді на питання, які турбують людей.
Результативним у питанні попередження звернень громадян є здійснення особистих прийомів. Кожного робочого дня заявники можуть звернутися з особистих питань до голови райдержадміністрації та його заступників згідно затвердженого графіка або прийти на прийом керівництва за місцем проживання.
До двох заступників голови районної державної адміністрації на  особистих прийомах в адмінприміщенні звернулося 5 громадян і порушено 5 питань, всі вирішено позитивно та за місцем проживання громадян розглянуто 9  питань від 17 жителів, 6  (67%) з них  вирішено позитивно.
Звернення від пільгової категорії громадян перебували на контролі, вживалися заходи для позитивного  вирішення піднятих питань.
За звітний період через органи влади вищого рівня до райдержадміністрації на розгляд надійшло 7 звернень, в яких порушено 10 питань (у І півріччі 2012 року - 20 звернень, зменшення на 62%). В  тому числі по 1 - через  Кабінет Міністрів України, Адміністрацію Президента України та 2 - через  Верховну Раду України. Розглядалися питання надання матеріальної допомоги, ремонту та придбання житла заявниці, спірне землекористування.
 На засіданнях районної постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян здійснюється аналіз роботи зі зверненнями громадян  за попередній місяць, розглядаються звернення щодо надання матеріальної допомоги. Згідно прийнятих рішень 18 заявникам за наявності підтверджуючих документів надана матеріальна допомога (в основному на  лікування). При цьому віддано перевагу  заявникам, які потребують коштів на тривале стаціонарне лікування в лікувальних закладах.   Всього розглянуто  27 питань, з них 20 - звернень громадян. 18 (90%)  - вирішено позитивно.
 У І півріччі 2013 року згідно графіка здійснювалося  звітування  сільських голів  про   стан роботи із зверненнями громадян у виконкомах сільських рад (Байрацької, Берестівської, Панасівської, Беївської, Лучанської, Капустинської, Яснопільщинської). 
Вони заслуховувалися на  апаратних нарадах. За результатами розгляду  надані відповідні протокольні доручення голови райдержадміністрації.
Розроблено графік перевірок виконкомів селищної та сільських рад, управлінь та відділів райдержадміністрації з наданням методичної та практичної допомоги по роботі із зверненнями громадян. Здійснено 9 перевірок. Виявлено, що в усіх виконкомах сільських рад, відділах  райдержадміністрації розроблені та затверджені графіки прийому громадян, передбачено проведення прийомів у віддалених населених пунктах. Звернення розглядаються в установлений законом термін, заявникам надаються обґрунтовані відповіді. Проте, аналіз рішень виконкомів  сільських рад свідчить, що не завжди ставляться конкретні завдання, вказуються  виконавці, терміни виконання. Головам виконкомів сільських рад вказано на виявлені недоліки, встановлені терміни їх усунення.
Щокварталу проводяться навчання голів, секретарів виконкомів селищної та сільських рад,  працівників апарату, начальників,  відповідальних за роботу із зверненнями громадян управлінь та відділів райдержадміністрації. Вони стосувалися дотримання Закону України "Про звернення громадян", інших нормативних актів з даного питання, порядку розгляду звернень громадян, належної організації та проведення особистого прийому громадян керівництвом, підготовки звітності по розгляду звернень громадян за І півріччя 2013 року.
Лариса ШКУРА,
начальник загального відділу апарату районної державної адміністрації
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.