Додати до закладок 


Кожній людині - увагу і допомогу у вирішенні актуальних проблем

Опубліковано 16 08 2013

Л.М.Шкура
Н.М.Савченко
Н.М.Савченко
lНа черговій апаратній нараді в райдержадміністрації 12 серпня, яку вів т.в.о.голови І.Ф.Легуша, розглянуто питання про завершення збирання ранніх зернових у районі, розвиток малого підприємництва та роботу зі зверненнями громадян у Синівській сільській р
lНа черговій апаратній нараді в райдержадміністрації 12 серпня, яку вів т.в.о.голови І.Ф.Легуша, розглянуто питання про завершення збирання ранніх зернових у районі, розвиток малого підприємництва та роботу зі зверненнями громадян у Синівській сільській р

 

9 серпня у райдержадміністрації відбулося навчання, на яке були запрошені селищний та сільські голови, секретарі сільських рад, начальники управлінь і відділів РДА. Провів нараду з питань роботи зі зверненнями громадян, її активізації та публічності керівник апарату райдержадміністрації М.І.Решітько. Взяв участь у ній та виступив т.в.о. голови РДА І.Ф.Легуша.
По першому питанню "Про дотримання Інструкції з діловодства щодо оформлення розпорядчих документів та інформативних матеріалів; шляхи доступу до публічної інформації відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації"; порядок розгляду звернень громадян та відповідальність за неналежний їх розгляд відповідно до Закону України "Про звернення громадян" інформувала начальник загального відділу апарату райдержадміністрації Л.М.Шкура. Зокрема, вона сказала:
"Питання належного розгляду звернень громадян перебуває на особливому контролі у голови районної державної адміністрації. Вживаються заходи, спрямовані на вдосконалення організаційно-практичної роботи зі зверненнями громадян. Напрацьована система роботи, якою створені необхідні умови для практичної реалізації громадянами наданого Конституцією права на звернення. Органи державної виконавчої влади району працюють над дотриманням порядку розгляду звернень згідно чинного законодавства, недопущенням формального, поверхового їх розгляду, підвищенням результативності розгляду звернень, здійснюють аналітичну роботу зі зверненнями громадян, проводять особистий прийом жителів району та створюють умови для відвідувачів при оформленні звернення.
Закон України "Про доступ до публічної інформації" визначає механізми реалізації одного з основоположних прав людини - права на отримання інформації, зокрема, про діяльність органів влади. Законом передбачено порядок реалізації права громадян на публічну інформацію та чіткі процедури роботи з такою інформацією для органів влади. Кожна людина може звернутися із запитом на отримання публічної інформації, що створена в процесі діяльності органу державної влади. Районною державною адміністрацією згідно законодавства забезпечується доступ до інформації шляхом оприлюднення інформації в засобах масової інформації, на офіційному веб-порталі, інформаційному стенді та надання інформації за запитами на інформацію".
Також звернула увагу на належне ведення діловодства в органах виконавчої влади, наявність регламентуючих документів (Інструкції з діловодства, регламенту, номенклатури справ), забезпечення оформлення бланків листів, розпорядчих документів та їх додатків, ведення, упорядкування та зберігання вихідної та вхідної кореспонденції й інші вимоги організації роботи з документами.

Головний спеціаліст відділу організаційно-кадрової роботи апарату РДА Н.М.Савченко довела до відома учасників наради завдання для структурних підрозділів районної державної адміністрації, територіальних органів по виконанню розпорядження голови райдержадміністрації "Про удосконалення контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування делегованих повноважень органів виконавчої влади".
Наголосила, що основним завданням органів влади всіх рівнів є вчасне та якісне надання послуг населенню. Саме цій межі повинна бути підпорядкована реалізація делегованих повноважень органів місцевого самоврядування. Здійснюватися це має в рамках Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та інших підзаконних актів. Звернута увага присутніх на те, що вищевказаним розпорядженням передбачено заслуховування звітів сільських голів, керівників установ, організацій про стан реалізації повноважень, а начальників структурних підрозділів райдержадміністрації - про здійснення контролю за виконанням делегованих повноважень органами місцевого самоврядування в тій чи іншій галузі.
Згідно даного розпорядження сільські голови, начальники управлінь, відділів райдержадміністрації подають в райдержадміністрацію звіти про проведену ними роботу за кожне півріччя.
Н.М.Савченко проаналізувала надані інформації за результатами роботи в першому півріччі 2013 року і зупинилася на основних недоліках, які найчастіше зустрічаються при їх підготовці, та надала деякі роз'яснення щодо дотримання вимог підготовки документів.

Про надання відомостей про виборців та інших інформаційних матеріалів до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату РДА розповіла головний спеціаліст відділу ведення Державного реєстру виборців апарату РДА Л.В.Чайка.
Вона розповіла про особливості щомісячного інформування відділу Реєстру виборців головами селищної, сільських рад щодо призначення позачергових та проміжних місцевих виборів, зміни в адресному регістрі, відомості про нездатних постійно самостійно пересуватися. Також наголосила на неухильному дотриманні термінів надання інформацій. Особливу увагу було приділено питанню подань відомостей про виборців, нездатних самостійно пересуватися. Виступаюча повідомила про необхідність кожному сільському, селищному голові додатково переглянути дану категорію виборців та в разі виявлення таких включити їх до відомостей періодичного поновлення. Адже це полегшить роботу напередодні будь-яких виборів як селищній, сільським радам, центральній районній лікарні, так і самим виборцям.
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.