Додати до закладок 


Активна громада - міцна держава

Опубліковано 18 11 2013

В президії (справа наліво): Т.І.Харченко, В.В.Павлова, Г.М. Якуб, І.Г.Мануша, І.Ф.Легуша

 

Невід'ємною складовою державної політики на сучасному етапі є розвиток громадянського суспільства, формування в українців активної життєвої позиції, залучення громадськості до формування та реалізації державної і регіональної політики.  Ці завдання  Президента України В.Януковича виконуються, зокрема, при реалізації в регіоні програм розвитку місцевого самоврядування, спрямованих на підвищення ініціативності громад та залучення для вирішення їх потреб додаткових коштів.
  На порядок денний наради при голові районної державної адміністрації  виносилися питання реалізації програми "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2" в районі, участь у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2014 році та про наповнення бюджетів усіх рівнів за 10 місяців поточного року і, зокрема, надходження до бюджетів селищної та сільських рад від оренди земельних ділянок.
Відбувалася нарада за участю голови районної ради Г.М. Якуб, першого заступника голови райдержадміністрації І.Ф.Легуші, селищного та сільських голів, керівників установ та організацій району. Інформували з питань реалізації програми "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2" в Сумській області Т.І.Харченко, координатор проекту, а про участь у Всеукраїнському конкурсі - начальник відділу аналізу обласних програм та бюджету виконавчого апарату обласної ради, кандидат економічних наук В.В.Павлова.
 "Кожна сільська громада обов'язково повинна роз'вязувати проблемні питання своїх територій. Разом із цим ми спільно будемо вирішувати ці питання, адже лише об'єднані зусилля гарантують ефективне господарювання", - наголосив, відкриваючи нараду,  голова райдержадміністрації І.Г.Мануша.
На Липоводолинщині - позитивний досвід
впровадження проектів
Інформуючи про стан реалізації програми "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-2" в Липоводолинському районі, Т.І.Харченко відзначила, що результати Липоводолинщини є позитивними і вражаючими - останні п'ять років район у регіоні в числі кращих як за  кількістю впроваджених проектів, так і за розміром залучених інвестицій. Зокрема, протягом першого етапу в області запрацювало  49 мікропроектів на загальну суму 8,5 мільйона гривень, з яких 8 на суму 2 мільйони гривень впровадили  для вирішення своїх потреб липоводолинці. Обов'язковою і першочерговою умовою участі в цьому проекті, наголосила Тамара Іванівна, є активність і бажання самої громади вирішити ту чи іншу нагальну проблему.
З початку 2014-го вступає в дію третя фаза програми, і зацікавлені сільські громади вже сьогодні повинні визначитися зі своїми проектами, які  дозволять задовольнити головні потреби розвитку сільських територій за чотирма напрямками:   звичайні мікропроекти (водопостачання, будівництво та ремонт дороги), енергозбереження в закладах соціальної сфери, культури - це утеплення фасадів, заміна вікон, встановлення економних котлів тощо;  екологічний напрям;  інноваційне енергозбереження (встановлення сонячних панелей, колекторів і т.д.); створення кооперативів. Проінформувавши присутніх щодо найважливіших питань підготовки проекту, дольової участі у фінансуванні, Т.І.Харченко знову акцентувала  увагу на активності громади. Проекти будуть дієвими лише за участі "знизу", а їх організатори першочергово фінансуватимуть конкретно визначені та реально прораховані програми. Переконувати та зацікавлювати людей в успіхові сьогодні набагато простіше, ніж на початку дії проектів, адже в районі вже працюють об'єкти, профінансовані кілька років тому чи зовсім недавно - споживачі мають воду в оселях (саме водозабезпечення переважно обиралося першим при визначенні найгостріших потреб громади), комфортні умови для медичного обслуговування чи відпочинку у закладах медицини, культури. "Зважуйте, прораховуйте свої ресурси і можливості. Працюйте з людьми, готуйте необхідні документи", -  таким зверненням до сільських голів та побажанням і надалі тримати курс на дієву реалізацію проекту для блага сільських жителів закінчила свій виступ Т.І.Харченко. А селищний голова Липової Долини С.М.Нищета від імені сільських голів подякував координатору проекту в області за всебічну допомогу та сприяння в його реалізації в нашому районі.
Є водогони, на порядку денному - дороги
Інформуючи про участь у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2014 році, В.В.Павлова відзначила, що це є хорошою  можливістю для органів виконавчої влади і місцевого самоврядування вирішувати питання в тих напрямках, на які не вистачає власних коштів та потрібно залучати додаткові ресурси. "Тематика проекту - це ваша ініціатива, ви самостійно визначаєте свої потреби", - цю думку  виступаюча розкрила аналізом проведеної роботи, акцентувавши увагу на окремих  питаннях: виборі проекту, обсягах додатково залучених коштів та інших. Бажаючі брати участь в цьому конкурсі повинні подати необхідні документи у термін до 31 січня 2014 року з чітким визначенням і обгрунтуванням тематики, обсягу коштів, які планується залучати від громади. Хорошою новиною для очільників сільських громад є суттєве збільшення фінансування з Фонду місцевого самоврядування: з 100 до 200 тисяч гривень для сільських громад, з 200 до 400 тисяч гривень для районів; виділення 100 тисяч гривень тим органам самоорганізації населення, які вже брали участь у проекті; запровадження міжмуніципальних програм, в ході яких в проекті можуть брати участь два партнери: місто-район, сільські громади сусідніх районів, які скооперувалися для вирішення спільних завдань життєдіяльності, які потребують додаткових коштів (створення пожежної охорони, будівництво чи ремонт дороги та ін.). 
Наголошуючи на необхідності подальшої дієвої участі в проектах  та програмах місцевого розвитку для блага територіальних громад, І.Г.Мануша та Г.М.Якуб запевнили сільських голів у фінансовій підтримці цих проектів райдержадміністрацією та районною радою. В районі, за словами І.Г.Мануші, саме за рахунок успішного здійснення проектів на порядку денному вже не так гостро стоїть питання водозабезпечення. Наступними об'єктами загальної турботи повинні стати дороги. "Центр кожної сільської ради повинен мати дорогу", - наголосив голова райдержадміністрації.
Тетяна Супрун  
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.