Додати до закладок 


Взаємодія депутатів різних рівнів - запорука розвитку громад

Опубліковано 12 12 2013

Г.М.Якуб, І.Г.Мануша, В.В.В`юн, О.М.Кльоп (зліва направо)

Відкриваючи засідання, в якому взяли участь депутати районної і окремих сільських рад, селищний і сільські голови, очільник районної ради Г.М.Якуб сказала: "Ми зібралися сьогодні, щоб обговорити особливості співпраці задля розвитку місцевих громад та Липоводолинщини в цілому. Впевнена в тому, що кожен із вас усвідомлено вступив до цієї неспокійної  когорти громадських активістів. Чи то неспокій душі, чи прагнення до самовираження рухає нами.Та саме це й дозволяє робити середовище, в якому живемо, кращим, комфортнішим і привабливішим. Завдяки небайдужим представникам місцевого самоврядування з'явилися дитячі майданчики, зросла мережа водогонів, будуються храми, реконструюються й розбудовуються медичні, освітні та спортивні заклади". Галина Миколаївна запропонувала висловити думки з приводу спільної діяльності обранців для розвитку громад, шляхів досягнення успіху.
І.Г.Мануша,
депутат районної ради,голова
райдержадміністрації:
- Місцеве самоврядування - найближча до людей ланка влади. Звідси наш обов'язок спільними зусиллями працювати над створенням умов для підвищення добробуту людей. Саме це  передбачають  Програма Президента Віктора Януковича "Україна для людей", Стратегії "Нова Сумщина-2015", зініційована губернатором Юрієм Чмирем, що в кінцевому підсумку повинні привести до заможного суспільства, конкурентоспроможної економіки й ефективної держави - основоположного принципу президентської Програми. Я, як депутат районної ради по мажоритарному виборчому округу в Саївській сільській раді. Основні питання, над якими працюємо спільно з місцевими депутатами - забезпечення питною водою шляхом розширення водогонів, працевлаштування і зайнятість населення, ремонт доріг. До речі, саме ремонт доріг стане пріоритетом у 2014 році. Першочергові потреби громади формуються з пропозицій депутатів сільської ради, активу села. Далі намічаються конкретні шляхи реалізації тієї чи іншої проблеми,  відшукуються резерви й можливості. Одними з таких є реалізація інвестиційних програм, що дають можливість залучати додаткові кошти, ефективно використовуючи при цьому фінансування з місцевого бюджету. Все це вимагає тісного зв'язку депутатського корпусу сільської, районної й обласної рад.
Н.А.Бойко,
секретар Саївської сільської ради:
- Я підтримую думку Івана Григоровича про те, що тільки спільними зусиллями можна здолати будь-яку проблему. Жителі нашої сільської ради дуже вдячні йому за підтримку і допомогу, вони переконалися, що не помилися, коли переважною більшістю голосів вибрали його депутатом районної ради по нашому виборчому округу.
Головна заслуга в тому, що в Саях успішно реалізується програма з водозабезпечення, саме нашого депутата. Він допомагає і словом, і ділом. І основне - прислухається до думок і пропозицій громади, наших депутатів. На сьогодні протяжність водогону в Саях - 8,7 кілометра. Практично залишилося прокласти водопровід на одній вулиці і все населення центральної садиби буде забезпечене якісною питною водою та належними побутовими умовами. Отже, співпраця депутатів, виконкому сільської ради з нашим депутатом районної ради стала запорукою розвитку територіальної громади.
Л.В.Тесленко,
Лучанський сільський голова:
- Подібне можу сказати і я. Вся наша громада щиро вдячна депутату районної ради, жителю Лучки Євгенію Юрійовичу Сидорову. Дай Вам Боже, Євгеніє Юрійовичу, (звертається очільник громади до присутнього на засіданні депутата) здоров'я і натхнення на подальші справи на благо наших людей. Мабуть немає таких загальногромадських справ, які б вирішували без участі депутата районної ради. Особливо це стосується школи, дитсадка, культосвітніх закладів,благоустрою.  Навіть за його участі при підтримці райдержадміністрації та районної ради було вирішене питання погашення заборгованості за здане населенням молоко переробним підприємством. Він наш головний спонсор, помічник і  порадник…
Є.Ю.Сидоров,
депутат районної ради, приватний підприємець:
- Ви знаєте,  є бажання допомагати, якщо розумієш, що той чи інший керівник старається не для себе, а для колективу,  для закладу, який очолює. Моя найбільша увага завжди - школі й дитсадку в селі. І я справді допомагаю, а не підміняю чи вирішую проблему замість керівника. 
Про село треба дбати разом. Більше того - рятувати його. В умовах глобалізації, заміни техніки більш продуктивною, зменшується кількість робочих місць у селі, зменшується кількість працюючої молоді, а відповідно, дітей у школі. І страшно стає, що Лучка може стати таким селом, як Бухалове, де залишилося декілька жителів. Ще раз підкреслю: за село треба боротися. Так, наприклад, як сільський голова із сусіднього села Гадяцького району. Щоб зберегти велике приміщення школи, перевели туди інші заклади соціальної сфери. Якщо тут працює молода людина з іншого населеного пункту, перед нею ставиться вимога віддати свою дитину в місцеву школу, інакше на роботу не візьмуть. Усім так треба дбати про своє село.
Важливою передумовою успішного вирішення багатьох проблем життєдіяльності громади в нас є тісна співпраця і взаєморозуміння із сільським головою. Коли відчуваєш, що людина вболіває про доручену справу, то й допомагати хочеться. Краще, коли до тебе йдуть і просять допомоги, ніж спостерігають, як все розвалюється, й нікому нічого не потрібно. Це відчувають всі і не відмовляють у допомозі, зокрема депутат районної ради А.Д.Кобзаренко, директор ТОВ "Альянс" І.О.Демченко, який орендує землю в Лучці. Отак спільними стараннями підтримуємо нашу громаду.
Ще хочу додати, що село сьогодні,як ніколи, потребує державної допомоги. Взяти для прикладу європейські країни, скажімо, Польщу. Тут у кожному селі є невелике підприємство, людям не треба кудись їхати і шукати роботу. Всі знають про вагому підтримку європейських фермерів. Українському селу теж потрібна увага і підтримка на державному рівні.
Г.М.Якуб:
- Ведучи мову про розвиток територіальних громад, не можна не згадати про всі складові цього процесу. Зокрема й те,що виражається прислів'ям "Не хлібом єдиним живе людина". Є й тут ряд депутатських надбань. Думаю, про них розповість депутат-мажоритарник із Яганівки О.В.Симоненко…
О.В.Симоненко,
депутат районної ради, директор Яганівського Будинку культури:
- Перш за все хочу сказати, що в мене, як депутата районної ради, завжди тісна взаємодія з головою сільської ради М.В.Ізюменком і депутатським корпусом, який, до речі, суто жіночий. Співпрацюємо в усіх напрямках  життєзабезпечення територіальної громади. Одна з наших останніх великих справ - прокладання водогону в селі. Це була ініціатива депутаток. З нею прийшли до сільського голови, одержали підтримку. Потім пішли в народ - тут теж довелося попрацювати, поки "розворушили" всіх. Біда в тому, що в колодязях води ще трохи є, отож і переважала думка: "Навіщо додатково голову морочити?".  Але наші зусилля не були марними - людей переконали. А потім швидко все організували і маємо результат. На днях водогін буде введено в експлуатацію. "Левову" частку фінансування взяли на себе самі жителі села, допомогли сільський і районний бюджети, фермер І.М.Кривозуб, який орендує яганівські землі. Ось так разом і зробили добру справу. Я горджуся своїми колегами-депутатками, вони завжди ініціативні, кожна відповідає за конкретну ділянку роботи в сільраді, особистим прикладом обраниці надихають людей на виконання робіт із благоустрою, ремонту об'єктів соціальної сфери. Вони разом із людьми і в горі, і в радості. Скажімо, коли в родині похорон, депутат збирає кошти на допомогу - хто скільки дасть, а людям - підтримка.
А тепер про те, що для душі. Майже всі депутати сільської ради - активні учасники художньої самодіяльності. І наше з ними завдання - залучити якомога більшу кількість і дітей, і дорослих до цього. Більше 70 юних і старших яганівців виходять на сцену. Коли вони співають, танцюють чи беруть участь у виставі, в залі Будинку культури - все село, і навіть жителі сусідніх. Родичі, знайомі, друзі йдуть подивитися на виступи, цим самим долучаються до мистецтва, до прекрасного. Особливу увагу приділяю роботі з дітьми. Моє тверде переконання - краще бачити їх на  сцені, ніж у ярку з цигаркою. Культосвітню роботу підтримує сільський голова, виконком сільради, допомагають, чим можуть. Недавно закупили гарні костюми для танцювального колективу.
Ще раз підкреслю: наш депутатський колектив - міцний,  ініціативний і згуртований, з ним легко працювати. А ще ми вдячні за співпрацю депутатам обласної ради О.М.Сітаку і Б.В.Пересадьку.
А.І.Яковенко,
Берестівський сільський голова:
- Велика запорука успішної роботи сільського голови - співпраця з депутатами усіх рівнів. На нашій території депутат районної ради - керівник фермерського господарства М.І.Карпець. Без його допомоги у вирішенні проблем громади я своєї роботи не уявляю. Микола Ілліч відгукується на будь-яке прохання. Та й без прохань завжди знає, чим і як підтримати село й людей. Взимку справа його честі - розчистити від снігу дороги в селі. Часто люди звертаються за допомогою прямо до нього, минаючи виконком. Я дуже вдячний жителям села, які обрали такого добросовісного депутата.
Ще хочу наголосити, що діяльності місцевих рад сприяє чітка робота постійних комісій районної ради. Завдяки цьому конструктивно вирішуються питання під час сесій, враховуються інтереси кожної територіальної громади.
М.І.Карпець, 
депутат районної ради, керівник фермерського господарства:
- Тут уже звучала така думка - якщо ініціативний сільський голова, то йому й допомагати хочеться, а це в кінцевому результаті - допомога людям.  Так і в нас, у Берестівці. Хоч, знаю, є й протилежні приклади в інших селах.
Багато зроблено в нашому селі, але хотілося б більше. Зокрема, в питанні ремонту доріг. Ремонт дороги на центральній вулиці Берестівки записаний у моїй передвиборчій програмі. Тому дуже сподіваюся, що наступний рік, як запевнив Президент, стане роком ремонту доріг і зможемо вирішити цю проблему.
О.М.Остапенко,
Семенівський сільський голова:
- Коли є співпраця - будь-які проблеми вирішити під силу. Це переконливо підтверджує  робота депутата районної ради по нашому виборчому округу В'юна Володимира Васильовича. Всі питання діяльності територіальної громади вирішуємо разом, в нас реалізується проект "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-II".
Закріплений за нашою сільрадою депутат районної ради М.В.Вовк завжди надає консультації з питань  діяльності ради, бере участь у роботі виконкомів.
В.В.В'юн,
депутат районної ради, заступник директора СВК АФ "Семенівська":
-  Я скажу, що виборці Семенівки не помилилися, коли обрали сільським головою Олександра Михайловича Остапенка. Він ініціативний і добросовісний, згуртовує і депутатів, і громаду на вирішення її першочергових проблем. Разом із ним робимо все можливе, щоб врятувати село. В нашій агрофірмі збережене тваринництво, в основному, в однією метою - дати людям робочі місця. Проте зусиль сільгосппідприємства недостатньо. Селу  вкрай необхідна державна підтримка.
Н.І.Гордієнко,
Яснопільщинський сільський голова:
- Коли вирішуєш будь-яке проблемне питання, спільна робота дає кращий результат. У цьому я переконувалася неодноразово. Скажімо, з реалізацією проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-II", завдяки якому прокладаються водогони, велику підтримку сільська рада має від депутатів районної ради В.А.Захарова, Г.М.Якуб, О.М. Кльопа. Вони допомагають і в  інших питаннях, так само, як і депутати обласної ради О.М.Сітак, Б.В.Пересадько.
Г.М.Якуб:
- Справді, роль депутатів обласної ради Б.В.Пересадька,О.І.Саєнка, О.М. Сітака, О.І.Свирида важко переоцінити. У більшості справ, які довелося райдержадміністрації і районній раді вирішувати для району в області, допомагали ці депутати.
С.М.Нищета, 
голова районного відділення  Всеукраїнської асоціації сільських і селищних голів, Липоводолинський селищний голова:
- Керівник територіальної громади, депутати місцевої ради - це свого роду годинниковий механізм, шестерні якого різні, але крутяться для спільної мети. Так налагоджено роботу в селищній раді. Кожен депутат - зі своїм характером, до кожного потрібен підхід, який знаходимо для того,щоб співпраця була на користь громаді.  У цьому зв'язку  завжди ставлю за приклад  роботу депутата селищної ради, директора ТОВ "Мрія"  І.М.Чайки. Щоб перелічити всі ті добрі справи, які він зробив для людей селища, треба немало часу. Скажу лише, що в цьому році соціальну угоду очолюване ним товариство перевиконало вдвічі, на суму більше 200 тис.грн. Цей депутат - справжній патріот свого населеного пункту. 
Селищна рада співпрацює з багатьма депутатами районної ради. Особливо цінна їх допомога в реалізації проектів "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". Ми починали їх одними з перших у районі разом із А.П.Молошним, а тепер цю естафету достойно продовжує О.М.Кльоп. Тому тема сьогоднішнього "круглого столу" - "Взаємодія депутатів різних рівнів - запорука розвитку громад" - не випадкова, бо й справді у співпраці - наша сила.
О.М.Кльоп,
заступник голови районної ради:
- Треба відзначити також роботу апарату районної ради, без методичної підтримки якого діяльність депутатського корпусу важко уявити. Визначальна роль в ефективній діяльності органів місцевого самоврядування відводиться активності депутатів усіх рівнів та їх співпраці між собою. Можна наводити багато фактів, які свідчать про це. Наприклад, останні важливі проекти, реалізовані в районі, стали можливими завдяки підтримці  депутатів обласної ради О.М.Сітака, Б.В.Пересадька, з якими голова райдержадміністрації І.Г.Мануша  вирішував питання капітального ремонту покрівлі Липоводолинської школи, відбудови районного Будинку культури, спорудження спортивних об'єктів на стадіоні в райцентрі. Величезну допомогу надавав району депутат обласної ради О.І.Саєнко.
*   *   *
На засіданні "круглого столу" також виступили  керуючий справами районної ради М.В.Вовк, сільські голови з Калінінського й Подільок В.М.Нестеренко та А.І.Воробйов, секретар Русанівської сільської ради Н.В.Курило, які також говорили про важливість співпраці депутатів у розв'язанні будь-яких питань життєзабезпечення територіальних громад.
Записала Антоніна Копайгора
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.