Додати до закладок 


Чи відбудуться кардинальні зміни в органах державної служби?

Опубліковано 18 07 2017

Однією з вимог Європейського Союзу була така: реформувати державний чиновницький апарат в Україні. Зважаючи на те, як непросто просувається будь-яка реформа у нашій корумпованій державі, очікувано і прийняти новий закон про державну службу було непросто. Але все ж наприкінці 2015 року документ набрав достатню кількість голосів у Верховній Раді і набрав чинності з 1 травня 2016 року.

Що ж змінилось з того часу, чи зрушиться українська державна служба в бік функціонування за європейськими принципами належного урядування? Про це йшла мова на семінарі для регіональних журналістів «Реформа публічної адміністрації: в очікуванні дива».

Про диво говорили керівник Національного агентства з питання державної служби Костянтин Ващенко і Державний секретар Кабінету міністрів Володимир Бондаренко. На їх глибоке переконання, даний закон, по-перше, врегулював порядок оплати праці державних службовців. Наразі вона зросла більше ніж у два рази пропорційно для всіх категорій посадовців. Це, на думку доповідачів, дає гарну мотивацію для добросовісного виконання своїх обов’язків. По-друге, в законі чітко прописані порядок прийняття на державну службу, виходу на пенсію, проведення конкурсних процедур при переході на вищу посаду, обов’язкове підвищення кваліфікації тощо. За словами Костянтина Ващенка, при призначенні керівників різних рівнів (в тому числі й голів обласних і районних адміністрацій) повністю виключена корупційна складова, оскільки конкурсна комісія неупереджено оцінює знання і вміння кандидатів за різними критеріями.

Незважаючи на, здавалось би, очевидні переваги нового закону про державну службу, існує й чимало проблемних питань. Одним із них, на думку менеджера групи Реформа публічної адміністрації РПР Сергія Сороки, є супротив системи, адже лише третина фахівців галузі готова до змін. Інші просто хочуть протриматись до пенсії, працюючи за старими правилами, не бажаючи ніякого професійного вдосконалення. Частина ж настільки «вросла» в процес, беручи участь у незаконних схемах, що просто не вміє й не хоче працювати чесно. Такі працівники саботують та чинять опір будь-яким змінам чи реформам, тому що будь-які зміни несуть загрозу їх існуванню та великим доходам.

Реформа публічної адміністрації в Україні відбувається нелегко, але вона запущена. Хотілось би вірити, що хоч і повільно, але позитивні зміни все-таки почнуть відбуватися в даній галузі, а європейські стандарти політичної незаангажованості і професійної незалежності ми нарешті почнемо помічати і в діяльності керівників державних структур.

Юлія Міщенко
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.