Додати до закладок 


Пріоритет - відстоювання інтересів малого бізнесу

Опубліковано 8 02 2013

 

Наприкінці січня в Сумах відбулося засідання ради підприємців при обласній державній адміністрації, яке вступним словом відкрив заступник голови ОДА  І.О.Яговдик. На першому засіданні оновленого складу дорадчого органу було затверджено план роботи на поточний рік та окреслено основні напрямки діяльності. Їх багато, адже визначено близько двох десятків питань, що стримують розвиток малого й середнього бізнесу. Серед них - несанкціонована стаціонарна й виїзна торгівля, підтримка місцевого товаровиробника, монопольне становище ПАТ "Сумиобленерго", "Сумигаз" та інших представників дозвільних органів, незахищеність підприємців від свавілля правоохоронних органів, дуже високе податкове навантаження на ФОП, наявність у контролюючих органів планів та показників щодо штрафних санкцій та донарахувань; високі процентні ставки кредитування МСБ не дозволяють розвивати бізнес тому, у кого є ідеї, новації, але відсуті  кошти; рівні умови для всіх суб'єктів підприємницької діяльності (податки повинні платити всі, а не лише ті, хто легально працює), адміністративні бар'єри: значна кількість законів, постанов, інструкцій, які суперечать в контексті одне іншому; низька активність підприємців у захисті своїх прав тощо.
"Головним завданням влади є створення сприятливого клімату для підприємницької діяльності, зняття обмежень для безперешкодного започаткування та ведення бізнесу. Перш за все, ми зацікавлені у чесному бізнесі - соціально відповідальному, що "грає" за прозорими і чіткими правилами", - підкреслив на засіданні  заступник голови облдержадміністрації І.О.Яговдик. Для цього, на його думку, необхідно зосередитися на ряді важливих питань, зокрема, діяльності контролюючих та дозвільних органів, знятті адміністративних бар'єрів, створенні рівних умов для суб'єктів підприємницької діяльності тощо. "Вирішення нагальних проблем сприятиме стрімкому розвитку малого і середнього бізнесу, підтримці місцевого товаровиробника, забезпечить економічне зростання регіону", - переконаний посадовець.
Рада підприємців на цьому засіданні прийняла рішення активізувати роботу громадських організацій підприємців на місцях і доручила ініціативній групі підготувати перелік заходів щодо ліквідації, протидії та попередження незаконної торгівлі в області. Намічено також ряд інших конкретних планів щодо розвитку бізнес-середовища в регіоні. Було відзначено, що для реалізації цих завдань потрібна активність підприємців на місцях. Тому пропозиції щодо розвитку малого й середнього бізнесу, усунення проблем, які заважають цьому, треба направляти у відділ економіки районної державної адміністрації, звідки вони будуть передані до ради підприємців при облдержадміністрації.
Петро Бельмас,
голова ради підприємців Липоводолинського району, депутат районної ради

Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.