Додати до закладок 


Народжений, щоб боротися!

Опубліковано 5 03 2013

 

Федір Гаврилович Швіндін народився 2 березня 1913 року у кримському місті Джанкой, та у 1922-у родина Швіндіних вирішила повернутися у рідну Андріївку, що у Роменському районі.
Влітку 1931 року Ф.Швіндін закінчив Перекопівську семирічну школу колгоспної молоді, а згодом після закінчення Харківського педагогічного технікуму вчителював у рідній Андріївці. Саме в цей час робить Федір Гаврилович свої перші кроки у журналістиці. Як здібного дописувача, його у 1934 році рекомендовано на роботу в багатотиражку колишньої Андріяшівської МТС "За заможних колгоспників". Через рік випала можливість почати працювати у Липоводолинській районній газеті "Колгоспна правда". У 1935 році Федір Гаврилович переїхав і став мешкати у Липовій Долині, де трудився відповідальним секретарем у "районці". Із вересня 1936-го по лютий 1939 року  було надруковано понад 60 його віршів і поем, багато гумористичних та сатиричних мініатюр, фейлетонів без підпису або під псевдонімом Кіндрат Черевик. Окрім районної газети, в якій працював, друкувався іще в багатьох виданнях.
Згодом Федора Гавриловича було обрано першим секретарем Липоводолинського райкому комсомолу.
З 1938 року працював у редакції газети "Комсомолець України". Незабаром виборці Києва обрали молодого журналіста депутатом. Під час Великої Вітчизняної війни Ф.Г.Швіндін повертається до рідної Андріївки і гуртує навколо себе підпільників-однодумців та розпочинає нещадну боротьбу з ворогом. Не може воювати зі зброєю через інвалідність, яку отримав ще в дитинстві. В середині червня 1943-го Федора Швіндіна схопили і доправили у поліцейське управління у Липову Долину. Після розстрілу у Ромнах він дивом лишився в живих, однак смерть "ходила по п'ятах". Його відправляють у концентраційний табір невеличкого польського містечка Хелм. Відтоді став номером 55137, бо для фашистів не існувало ні людей, ні імен. Наприкінці березня 1944 року Ф.Г.Швіндіна викреслено зі списків живих Хелмського концентраційного табору. Так і закінчилося його життя - коротке й тернисте, однак дуже яскраве, насичене й недаремне. Він лишив по собі слід, який ніколи не заросте, пам'ять, яка ніколи не вичерпається і віру в силу Людини, що навіть через століття не стирається. 
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.