Додати до закладок 


"Весна приходить із Шевченком"

Опубліковано 15 03 2013

Виставка “Кобзарів” у райдержадміністрації
Бібліотекар Г.В.Гудим
Бібліотекар Г.В.Гудим
Першокласники під час виховної години
Першокласники під час виховної години

 

В районі відбулися заходи із вшанування великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка.  Традиційно вони проводяться щороку, але в нинішньому, готуючись до відзначення 200-річчя Кобзаря, значно розширилися межі цього свята. Якщо раніше організацією заходів займалися переважно школи й культурно-освітні заклади, то цього року до пропаганди духовного надбання великого мислителя долучилися установи й організації, навіть наймолодші жителі.
"Світлиця Шевченкового Кобзаря", - таку назву має виставка Кобзарів із приватних бібліотек жителів селища, яка експонується в читальному залі районної бібліотеки для дорослих. Загалом на ній представлені понад 15 різних екземплярів цієї книги, яку справедливо можна назвати народною. Вони різного формату, оформлення і це переважно сучасні видання, надруковані у 80-х роках минулого століття і пізніше. Найактивнішу участь в організації виставки взяли працівники сектору культури, окремі читачі бібліотеки. Особливий інтерес представляє шевченківський "Заповіт", виданий на різних мовах світу, з книгозбірні родини Іваненко та сучасне, гарно ілюстроване видання "Кобзаря" з домашньої бібліотеки Н.Г.Рогіз.
*   *   *
Працівники апарату районної державної адміністрації долучилися до відзначення Шевченківських днів організацією тематичної виставки, яку можна назвати "Мій Кобзар". Вони не лише поділилися для загального перегляду та ознайомлення виданнями "Кобзаря", що зберігаються в домашніх бібліотеках, а ще й творчо підійшли до розкриття широкої палітри творчості великого Тараса. "Наша дума, наша пісня не вмре, не загине", "За честь, за славу, за братерство, за волю Вкраїни", "У всякого своя доля і свій шлях широкий", - "полички" під такими назвами ознайомлюють із співзвучними за темою творами поета-борця.
Привертають увагу портрет Кобзаря у вишитому рушникові, який надала Л.Б.Курочка, сучасний Кобзар із прекрасними ілюстраціями з бібліотеки Л.М.Шкури. "Малий Кобзар" 1976 року видання представила Л.В.Чайка.
*   *   *
Шевченківські дні у районній бібліотеці для дітей завжди відзначаються. Цьогоріч вшановували великого Кобзаря літературно-музичною композицією "У кожного своя доля і свій шлях широкий", проведеною для учнів 7-Б класу Липоводолинської спеціалізованої школи I-III ст. (класний керівник Л.О. Глупак). З цікавістю слухали школярі розповідь бібліотекаря читального залу Г.В.Гудим про окремі маловідомі епізоди життя Т.Г.Шевченка, активно відповідали на запитання вікторини "Сторінками життя і творчості великого Тараса", розповідали його вірші. Емоційністю і виразністю читання відзначилися Олексій Кондратюк, Віталій Челеняк, Катерина Якуб, Анна Лут. Увазі школярів також була запропонована тематична виставка "Вогненне слово Кобзаря" по творчості безсмертного генія українського народу.
*   *   *
Завітали працівниці районної бібліотеки для дітей Г.В.Гудим і Г.П.Дяченко до першокласників Липоводолинської спеціалізованої школи і провели з ними виховну годину "Весна приходить із Шевченком". Таким чином вирішили долучити до шанування Великого Кобзаря найменших школяриків, які разом зі своїми вчителями Т.Ф.Спичак і Н.П.Троценко також готувалися до свята. В результаті хлопчики й дівчатка з цікавістю послухали розповіді про українського поета, пісні на його вірші. Після цього залюбки відповідали на запитання і розказували невеликі куплети віршів Тараса Шевченка. А для того, щоб діти  "закріпили"  нові знання, кожному із 57 першокласників вручено по шоколадці. Щасливі юні шевченкознавці обіцяли розповісти про великого українського поета мамам, татам, дідусям і бабусям. Солодощі допоміг придбати депутат районної ради, директор ТОВ "Агропартнери-2009" С.М.Жамардій.
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.