Додати до закладок 


...І подякувати всім, хто брав участь у ліквідації наслідків стихії

Опубліковано 28 03 2013

Енергетики Липоводолинської дільниці Роменського РЕМ протягом вихідних 23-24 березня і наступні дні тижня працюють за дуже напруженим графіком - по 12 годин на добу, намагаючись поновити електропостачання в населені пункти району. Складні погодні умови, г
На плечі трактористів філії «Райавтодор» лягла найважча і найвідповідальніша робота по звільненню автошляхів району від снігового покриву. Станом на 27 березня, коли зроблений цей знімок, «з душі», як вони самі сказали, «вже трохи відлягло» - основні напр
На плечі трактористів філії «Райавтодор» лягла найважча і найвідповідальніша робота по звільненню автошляхів району від снігового покриву. Станом на 27 березня, коли зроблений цей знімок, «з душі», як вони самі сказали, «вже трохи відлягло» - основні напр
Дороги і тротуар по вулиці Роменській в райцентрі розчищені в усіх напрямках
Дороги і тротуар по вулиці Роменській в райцентрі розчищені в усіх напрямках
Виїзд на 2-й пров. вулиці Роменської у Липовій Долині
Виїзд на 2-й пров. вулиці Роменської у Липовій Долині

 

Вихідні 23 і 24 березня нинішнього року в нашому районі, як і в області та Україні, видалися надзвичайно складними за погодними умовами. Снігопад, льодовий дощ і знову снігові заметілі при великому, зі значними поривами, вітрі не випускали з полону всі без винятку населені пункти. Був створений на чолі з головою райдержадміністрації І.Г.Манушею оперативний штаб з мінімізації наслідків надзвичайної ситуації, що склалася. Він організовував і координував дії служб, які безпосередньо вели роботи по забезпеченню життєдіяльності населення. А ось що розповіли:
О.М.Ткаченко, в.о. начальника філії "Липоводолинський райавтодор":
- У ліквідації снігових заметів на автошляхах району майже цілодобово, з відпочинком на 2-3 години, працювали наші люди на шести одиницях техніки. Спочатку розчищали територіальні дороги державного значення, які в суботу доводилося неодноразово чистити повторно. У неділю стало трохи легше, на кінець дня проїзди були до всіх сіл. Дякуючи керівникам сільгосппідприємств у Семенівці, Колядинці, Беєвому, Саях, Калінінському, Московському, Капустинцях від снігу звільнені дороги у селах і до територіальних шляхів.
М.В.Штиглян, начальник Липоводолинської дільниці Роменського РЕМ:
- Великої шкоди електролініям нанесло обледеніння дротів. Без електропостачання у вихідні були практично більше половини населених пунктів району. Хоч наші електромонтери і весь персонал працювали на усуненні неполадок без відпочинку майже по дві зміни, самі не могли впоратися з цим величезним об'ємом робіт. На підсилення були надіслані в суботу та неділю дві, а в понеділок ще чотири бригади працівників з інших РЕМ. У понеділок в першій половині дня відновлено електропостачання в Московському і Саях, але ще залишились кілька сіл і окремі вулиці в інших населених пунктах. Працювати в таких умовах було надзвичайно важко, і зараз роботи продовжуються.
В.Г.Алтанченко, керівник Липоводолинської автостанції:
- Задля безпеки пасажирів облдержадміністрацією, за висновками служби автомобільних доріг, було дано телеграму про заборону руху автошляхами області. Жоден рейс автобусів і "маршруток" не відбувся і люди масово здавали раніше куплені квитки, не вмовкав ні на хвилину телефон у диспетчерській. Вранці 25 березня три маршрути на Суми відправлені, а близько обіду прийшла телеграма, що рух відновлюється. Я вдячний працівникам автостанції за їх оперативність, адже було дуже нелегко справитися із потоком пасажирів, які, на жаль, не змогли прибути у місце призначення вчасно.
В.М.Олійник, заступник головного лікаря ЦРЛ:
- Як завжди, працювали пункти "швидкої допомоги" в Липовій Долині, у Саях та Синівці, всі виклики були обслужені. В суботу дана телеграма у ФАПи і ФП про відвідання медиками дітей віком до одного року і одинокопроживаючих, аби вони не залишилися без медичної допомоги. Завідуючі отримали вказівки терміново повідомляти про проблеми. На щастя, ніяких надзвичайних ситуацій не трапилося.
В.М.Жогло, начальник Липоводолинського цеху обслуговування споживачів "Укрпошти":
- У зв'язку зі складними погодними умовами через недоставку пошти,  субота і понеділок 25 березня були оголошені вихідними, поштові відділення не працювали, пошта не доставлена.
Підсумував ситуацію завідуючий сектором з питань надзвичайних ситуацій РДА, член оперативного штабу Ю.А.Бурих:
- 25 березня ми отримали гідрометеобюлетень, у якому окреслено обстановку погодних умов по області. Наш район у числі найбільш постраждалих від стихії. В цілому ж сказано, що за три доби випало від 37 до 79 міліметрів опадів у вигляді сильного снігу, ожеледиці. Температура повітря на 10 відсотків нижча за норму. Такі складні погодні умови у післявоєнний період спостерігалися лише у 1952, 1958 та 1962 роках.
Особливо хочу відзначити енергетиків району і автодорівців, які робили все можливе і неможливе у боротьбі зі стихією, комунальників у Липовій Долині. Оперативним штабом організоване забезпечення електроживлення у Підставській і Капустинській школах та Синівському будинку-інтернаті. Безвідмовну допомогу в цьому надали працівники райагропроменерго і особисто його керівник В.М.Москаленко. Посильну допомогу надавали бригада «Агролісу» та приватні особи.
На апаратній нараді в райдержадміністрації 25 березня обговорено підсумки дій у період ліквідації наслідків надзвичайних погодних умов. Голова РДА І.Г.Мануша окреслив реальний стан і відзначив роботу служб. "В основному старалися скрізь. Тому треба подякувати всім, хто брав участь у ліквідації наслідків стихії", - сказав керівник району. І в той же час вкотре зробив наголос на необхідності розвитку переробної галузі в районі, підтримки місцевого товаровиробника. Адже хліб із заводів інших районів не завезли. "Виручила" пекарня ТОВ "Агропартнери-2009" з Калінінського, звідки привезли його в райцентр та деякі інші населені пункти.
Ганна Чайка
P.S. У понеділок, 25 березня, в редакцію звернувся гість селища, який прибув у ці дні до батьків із Москви, Сергій Проценко. Він розповів, що був приємно вражений порядком у Липовій Долині в дні стихії. Порівняти чоловікові є з чим, адже він добирався в негоду в рідний населений пункт із Конотопа на таксі.
- З великим трудом долав таксист заметені шляхи в інших районах. - розповів Сергій. -І коли в'їхали на територію Липоводолинщини, нашому подиву не було меж - дороги чисті, вулиці в райцентрі прочищені. Ніби в іншій державі...
Гість селища попросив висловити вдячність владі, працівникам дорожної і комунальної служб. 

Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.