Додати до закладок 


Після снігопадів - водопілля

Опубліковано 4 04 2013

З усіх сторін оточені водою кілька будинків на вулиці Комсомольській у райцентрі
Водопілля в селищі в районі «Агролісгоспу» та вулиці Некрасова
Водопілля в селищі в районі «Агролісгоспу» та вулиці Некрасова
Вулиця 8 Березня в Липовій Долині перетворилася на повноводну річку. Не потрапила вода на вулицю Горького лише завдячуючи загаті з насипаних землею мішків
Вулиця 8 Березня в Липовій Долині перетворилася на повноводну річку. Не потрапила вода на вулицю Горького лише завдячуючи загаті з насипаних землею мішків

 

Не встигли жителі району оговтатися від снігопаду та льодової стихії, як через тиждень розпочалося масове танення снігів і значна частина  населених пунктів та окремих вулиць потрапила в зону підтоплення. Як інформував у другій  половині дня третього квітня завідуючий сектором  з питань надзвичайних ситуацій РДА Ю.А.Бурих, ситуація знаходиться під контролем оперативного штабу з мінімізації їх наслідків, і що особливих загроз немає.
Дещо складніше з цим у деяких населених пунктах району, де поверх штучних гребель та пошкодивши їх вийшла вода зі ставків. Шкоди, як такої, не завдано, проте вода підійшла  дуже близько до людських осель. У Липовій Долині  другого квітня складна обстановка  була на ставку, котрий місцеві жителі називають  Пітів. Вода пошкодила дамбу водойми посередині на кілька метрів. Але мешканці, які живуть поблизу, вийшли "рятувати" її  з лопатами та вчасно  повідомили про це у штаб і  селищну раду. Був задіяний екскаватор КП ЖКГ "Липоводолинське", який зробив два відводи по боках і  вода спала до допустимої  позначки. Підтоплені вулиці Горького, 8 Березня, Зелена, Леніна, Радянська, Жвана, Чапаєва, Комсомольська і Тельмана  з провулками, деякі інші. Сталося це внаслідок сходу з полів та ярів води в низини,  де розташована частина  житлового масиву селища  та виходу на заплави річок  Хорол і Липівка. У багатьох господах  підійшли грунтові води, підтопивши колодязі,  погреби, підвали. Спільними зусиллями селищної ради і жителів вулиці Горького мішками із землею зроблено  загату  від водопілля з вулиці 8 Березня, що дало хороший результат.
Третього квітня ми бачили, як по вулиці Некрасова мешканці  із Зеленої, хоча й попід парканами, рухалися вже у звичайному взутті, а не в гумових чоботях. Вони говорили, що в попередній день було гірше становище. На Комсомольську ж  і частину Чапаєва вода продовжувала  прибувати, хоч нічний мороз дещо  збавив рівень. Шумували потоки із Роменської з гори на ці вулиці так, що повністю затопленою  виявилася пішохідна доріжка по Комсомольській, прокладена недавно для безпеки пішоходів по так званій об'їзній дорозі. Старожили  кажуть, що лише у 1980-у році стояла така вода.
У відділення НАСК "Оранта", як повідомив його  начальник В.О.Дудченко, на цей час звернулося дві особи за відшкодуванням завданих  підтопленням збитків. Є у них фото- і відеоматеріали про це, тож є сподівання, що збитки компанія відшкодує.
Четвертого квітня вранці Ю.А.Бурих інформував, що ситуація в цілому нормалізується, вода  в багатьох місцях частково спала, хоча ще є сніг і прогнозуються дощі.

Ганна ЧАЙКА
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.