Додати до закладок 


Липоводолинські учні вибороли призові місця на Всеукраїнській олімпіаді в Севастополі

Опубліковано 15 04 2013

К.Олійник, В.А.Сидоренко і Р.Решітник

 

1 квітня новий навчальний тиждень (як і, власне, нова чверть у навчальному році) розпочався для школярів і педагогічного колективу Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з надзвичайно приємної звістки - учні 9-А класу Р.Решітник і К.Олійник, які з 24 по 30 березня знаходилися у м.Севастополь, де брали участь у IV завершальному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання, вибороли  треті місця! Команда Сумської області, в якій були хлопці, зайняла перше місце. До її складу входили 12 найсильніших учнів регіону під керівництвом вчителя трудового навчання Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів В.А.Сидоренка.
З нагоди перемоги було проведено урочисту лінійку, під час якої директор школи І.І.Вовк привітала хлопців і їх вчителя від імені всіх учнів, педагогів та під гучні аплодисменти нагородила грошовими преміями й солодкими подарунками.

Після лінійки зустрілася із хлопцями та їх учителем вже у неофіційній обстановці. Вони розповіли про цікаву поїздку до міста Севастополь, про тиждень перебування там, участь в етапах учнівської олімпіади, здобуття призових місць. "Команда із 12 чоловік везла аж 37 сумок, бо під час проведення олімпіади було організовано виставку виробів всіх її учасників. Отож везли найкраще зі своїх здобутків, - розповідав В.А.Сидоренко. - Добиралися важко, але недаремно". Щойно приїхали, як відразу, як-то кажуть, з корабля на бал - церемонія відкриття була красивою й урочистою. Учасники проживали в місцевій школі-інтернаті, а всі етапи олімпіади відбувалися на базі школи №38. Етапів змагань у Всеукраїнській олімпіаді з трудового навчання було три - теоретичний, практичний та представлення й захист домашнього завдання (воно було для всіх однаковим, до того ж на всіх етапах - потрібно було виготовити ручку для письма). До складу журі входили представники всіх областей, старшокласники з яких брали участь в олімпіаді - загалом 21.
"Для практичного завдання нам давали 6 годин - година для користування Інтернет-мережею (пошук ідеї, інформації, яка може згодитися) і п'ять для самої роботи, - ділилися хлопці. - Дали завдання виготовити кухонний набір із двох предметів. Ми вчасно впоралися". Журі оцінило їх старання й ті уміння та знання, які були прищеплені вчителем. Адже, як вони розповіли, серйозно готувалися до олімпіади - багато працювали, затримувалися у шкільній майстерні до пізнього вечора, відточували теоретичні й практичні знання.
Захист домашнього завдання також пройшов на "ура". Хлопці виготовили ручки, в одну з яких було вмонтовано флешку, в іншу - променеву указку на батарейці. Журі ця ідея дуже сподобалася.
"Які домашні роботи ваших конкурентів запам'яталися вам найбільше?" - поставила запитання своїм співбесідникам. "Запам'яталася ручка, виготовлена з металу, із титану. Але вона важка й непрактична, писати нею якщо й можливо, то дуже важко", - згадували хлопці.
Учням та їх вчителям дуже сподобалася організація Всеукраїнської олімпіади. "Все було продумано до найдрібніших деталей - умови проживання, харчування, перевезення, дозвілля. Весь вільний час проводили змістовно, корисно й дуже цікаво. Для нас було влаштовано багато екскурсій - побували у Балаклаві, Херсонесі, багатьох музеях, навіть у боулінг-клубі…" - згадували із приємністю незабутньо проведений час липоводолинські призери.
В останній день відбулося урочисте закриття IV, заключного туру Всеукраїнської олімпіади, під час якого організатори здійснили нагородження. Дипломи й подарунки вручені всім призерам. У ході проведення олімпіади було визначено й абсолютного чемпіона - учня, який набрав найбільшу кількість балів. У цій номінації перемогла старшокласниця із Сум Ксенія Назар`єва. За кількістю балів команда Сумщини перемогла й зайняла перше загальнокомандне місце, обійшовши сильні команди, які завжди вважалися лідерами, з Тернопільщини й Івано-Франківщини. Голова журі - доктор педагогічних наук, професор, завідуючий кафедрою трудового навчання Національного педагогічного університету ім.Драгоманова Віктор Сидоренко відзначив майстерність учасників фінальних змагань. За його словами, члени журі констатували, що в усіх регіонах України зростають талановиті молоді люди, які примножують славу майстрів нашої держави.
Отож, ми вітаємо хлопців - Р.Решітника й К.Олійника та їх учителя В.А.Сидоренка зі здобуттям призових місць і бажаємо їм не зупинятися на досягнутому й надалі своїми талантами, працелюбністю підвищувати рейтинг Сумщини на державному рівні, розширювати горизонти й можливості. 


Вікторія ДОРОШЕНКО
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.