Додати до закладок 


Європа починається не за межами України, а в серці кожного українця

Опубліковано 24 05 2013

Під час засідання круглого столу “Європа - наш спільний дім”
Старшокласники Липоводолинської школи за євроінтеграцію
Старшокласники Липоводолинської школи за євроінтеграцію
Танець виконують К.Олійник й А.Федчун
Танець виконують К.Олійник й А.Федчун

 

Сьогодні питання вступу України до Європейського Союзу на устах кожного українця. Як  Липоводолинщина включилася в цю роботу? Як  співпрацюють органи місцевого самоврядування та виконавча  влада в процесах євроінтеграції? На ці запитання дав відповіді заступник голови РДА А.П.Молошний під час засідання круглого столу "Європа - наш спільний дім", який відбувся  18 травня, у День Європи, на базі Липоводолинської  спеціалізованої  школи І-ІІІ ступенів.

Десятикласники запросили на зустріч  саме Анатолія Петровича, адже він є координатором  Проекту Європейської Комісії та Програми Розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду". 
Учнів цікавили актуальні питання: як виник задум взяти участь у конкурсі проектів "Місцевий розвиток орієнтований на громаду"? Наскільки активно включилися громади в проект?  На ці запитання школярі отримали вичерпні відповіді. 
Також на зустрічі учні представили проект "Сумщина в процесах євроінтеграції України", в ході реалізації якого  досліджували  зв'язки  рідного краю з країнами Європи, відбирали, систематизували інформацію про процеси інтеграції Липоводолинщини, яка сприяє популяризації нашого селища.
*   *   *
Хоч День Європи в Україні відзначається не так давно і не є національним святом, однак члени євро-клубу "Стежина", що діє в Липоводолинській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів, готувалися до нього наполегливо і заздалегідь. Згідно з планом роботи євро-клубу на початку квітня діти взялися до роботи над проектом "EuroDanceArt", який вилився в масштабний позакласний захід, проведений 18 травня.
Детально ознайомившись із танцювальним мистецтвом народів Європи, учні представили результат своєї роботи у вигляді пригодницької подорожі казкових героїв Маленького Принца і Попелюшки європейськими країнами, метою якої було дізнатися, якими народними танцями славиться кожна країна. Перегляд захопливого відео та танців у виконанні дитячого колективу "Козачата" на цілу годину прикував увагу глядачів до сцени. Ритми фламенко, тарантели, сиртакі, вальсу, польки, краков'яка наповнили актову залу. А увінчав цей танцювальний калейдоскоп незрівнянний український гопак та улюблений танець гурту "Козачок".
Євроклубівці впевнені, що зуміли донести до кожного глядача віру в те, що Європа починається не за межами України, а в серці кожного українця, що ми є невід'ємною частиною європейського простору, спільного європейського дому.
Тетяна ДМИТРЕНКО,
заступник директора з виховної роботи Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів
Світлана ІЛЮХІНА,
координатор євро-клубу "Стежина"
P.S. Підбиваючи підсумки, учні висловили свою думку щодо майбутнього України в Євросоюзі.
Наталія:
- Євроінтеграція для України - це не далекі плани, а повсякденна робота. На мою думку, вступ нашої  держави до ЄС - дійсно важливий крок. Це, перш за все, вихід на новий екологічний рівень. Євроінтеграція дозволить тісніше спілкуватися з іноземцями. Звісно, наше життя вимагає змін, тому ми самі повинні стати  тією зміною, яку хочемо бачити у світі. Безумовно, євроінтеграція покращить і соціально-культурний рівень нашої країни. Тому варто робити все від нас залежне, щоб Україна стала невід'ємною частиною ЄС.

Аліна:
 - Уже зараз члени Євросоюзу роблять великий вклад у розвиток, розбудову нашої країни й поліпшення умов життя українців. Вступ України до ЄС відкриває великі перспективи для держави, а саме -  покращення стану економіки, екології тощо… У складі Євросоюзу - велика кількість країн, які у разі потреби стануть  надійною опорою один для іншого.

Діана:
- Я хочу бачити Україну сильною, могутньою державою. Відкритий шлях до Європи - запорука високого рівня життя українців. Нас, молоде покоління, турбує те, якою буде наша Батьківщина в майбутньому. Зі вступом до ЄС наша держава наблизиться до європейських стандартів.

Вікторія:
- На мою думку, Євросоюз для України - це шлях у світле майбутнє без кордонів, це перспектива для майбутніх поколінь, які будуть жити у самодостатній державі з високим рівнем освіти й медицини. ЄС - це можливість для українців підняти авторитет своєї держави на світовій арені.
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.