Додати до закладок 


Творчий звіт Липоводолинського району в рамках обласного культурно-мистецького фестивалю ще раз переконав: талановиті люди заслуговують на н

Опубліковано 14 10 2013

Хліб-сіль - Т.Д.Іщенко
Фестивальна прем`єра - хор керівників художніх колективів Липоводолинського району
Фестивальна прем`єра - хор керівників художніх колективів Липоводолинського району
Співає О.В.Симоненко
Співає О.В.Симоненко
У керівництва області й району було багато тем для обговорення
У керівництва області й району було багато тем для обговорення
Грамоту С.А.Лисенко вручає І.М.Ребенко
Грамоту С.А.Лисенко вручає І.М.Ребенко
Номери концерту виконують: колектив викладачів Липоводолинської школи мистецтв,..
Номери концерту виконують: колектив викладачів Липоводолинської школи мистецтв,..
...«Чарівні сни» (Беївський СБК),..
...«Чарівні сни» (Беївський СБК),..
...тріо «Гармонія» (Берестівський КГЦ),..
...тріо «Гармонія» (Берестівський КГЦ),..
...«Світанок» (Липоводолинський РБК)
...«Світанок» (Липоводолинський РБК)

 

4 жовтня у Сумському театрі юного глядача відбувся творчий звіт Липоводолинського району в рамках ІІ етапу обласного культурно-мистецького фестивалю "Талантами уславлена земля - це рідна Сумщина моя". Естафета, присвячена 75-й річниці від дня створення Сумщини, крокує регіоном від 1 березня нинішнього року. Всі райони нашої області творчо звітують на обласних сценах, демонструючи потенціал свого рідного краю. Настала черга й Липоводолинського району  - численна делегація на чолі з керівництвом прибула до Сум, щоб іще раз підтвердити - спільною працею можливо досягати будь-яких висот.
У фойє театру було представлено виставку декоративно-вжиткового мистецтва під назвою "Дивограй майстрів Липоводолинського краю". Тут вирувало буйство вишивок, виробів з дерева, паперу, бісеру, тканини… Обласне керівництво на чолі із заступником голови облдержадміністрації Т.Д.Іщенко хлібом-сіллю на вишитому рушникові зустрічали учасники народного ансамблю "Хорол" - як завжди усміхнені, привітні, колоритні, у яскравих, красивих костюмах. Огляд виставки провела бібліотекар відділу інформаційних технологій центральної районної бібліотеки імені Л.М.Новиченка Ю.М.Міщенко. Керівництво району й області разом з іншими поціновувачами мистецтва по черзі підходили до кожної експозиції, детально й уважно розглядали її, цікавилися історією створення того чи іншого виробу, технологією, матеріалом… Словом, прозвучало дуже багато запитань, на які Юлія Михайлівна дала вичерпні відповіді, розкривши все багатство палітри й мистецьку масштабність свого рідного краю. У виставці було представлено дуже багато вишитих сорочок, рушників, ікон: роботи майстринь із Московського, Липової Долини - Г.І.Потоцької і Т.В.Товстої, на жаль, вже нині покійної С.Я.В'юн із Семенівки. Справжнє захоплення викликали й витончені роботи із дерева В.Є.Абрамова із Синівки, Є.В.Гриня із Лучки; вироби з бісеру майстрів із Русанівки й Лучки. Широкий спектр робіт представили й вихованці та керівники гуртків Липоводолинського районного Будинку для дітей та юнацтва - ікебани й сувеніри, прикраси й картини… До всього хотілося доторкнутися не тільки поглядом, але й руками, відчути роботу, фантазію, талант людей, які мають справжній хист й почуття прекрасного. Вражали картини учнів та керівників художнього відділення комунального закладу "Липоводолинська школа мистецтв". Серед них була також виставлена робота учениці Д.Борисенко, яка нещодавно зайняла перше місце в обласному мистецькому конкурсі "Чарівні барви Сумщини". Ляльки-мотанки - справжнє диво, яке представила на виставці бібліотекар з Підставок Ю.В.Супрун. Дуже зацікавило і мистецтво Л.Рудик із Синівки, яка за оригінальною технологією виготовляє чудові комічні ляльки з панчіх, сентапону, ниток та інших тканин і матеріалу. "Дійсно, дуже гарно цією виставкою ви передали колоритність свого краю, вдало поєднали багато жанрів, а також видів вишивки, які притаманні Липоводолинщині… Вдалося передати всю сутність краю, в якому живете, багатогранний талант людей…", - так прокоментувала початок звітного заходу Т.Д.Іщенко.
У майже вщент заповненому залі театру юного глядача вже з нетерпінням чекали на звітний концерт художніх колективів Липоводолинського району. Відкрила його ведуча Н.Супрун (працівниця Синівського ПАЛ), а також А.Полях піснею на слова В.Стеценка й музику В.Рожка, присвячену Липовій Долині. Обрамленням до пісні слугував хореографічний колектив зі СНАУ, який виконав прекрасний вальс. Після такого ліричного вступу розпочалися урочистості з привітаннями і нагородженнями. Першою до слова запросили заступника голови обласної державної адміністрації Т.Д.Іщенко. Вона щиро привітала всіх учасників творчого звіту Липоводолинського району, всіх присутніх у залі. "Ви знаєте, є щось особливе, сакральне, милозвучне у самій назві - Липова Долина. Назва співає… І мені здається представники територіальний громад, які є сьогодні учасниками звіту, підтвердять цю особливу, надзвичайно співочу назву краю, в якому вони народилися, живуть, працюють, творять. Липоводолинський район - один із найменших районів Сумської області, з найменшою кількістю жителів, але творчо-багатий своїми талантами і на підтвердження своїх слів я скажу наступну річ: кожного разу, перебуваючи на міжрегіональному Миропільському ярмарку, я звертала увагу на експозиції районів, як саме вони презентуються, і краснопільчани, які тут присутні, підтвердять, що липоводолинці обов'язково завжди мали свою родзинку, а особливо, коли до презентації долучався народний ансамбль пісні "Хорол": багаті костюми, колорит - так і здається, що перенісся у ті далекі козацькі часи. Добротний народний спів - все це є присутнім на тих заходах, в яких беруть участь представники Липоводолинського району. Липоводолинці добре пам'ятають, через які випробування довелося пройти їх предкам, тому сучасники свято дбають про ті героїчні сторінки історії, а підтвердження тому - чудові пам'ятники людям, які вже тоді розуміли, як важливо зберегти для майбутнього свій унікальний край, який багатий героями війни й праці. Липоводолинці дуже поважають і цінують вихідців свого краю, які відбулися, стали успішними. Невипадково у селищі міського типу Липова Долина є вулиця, яка носить ім'я Новиченка - академіка, краєзнавця, поета, письменника, літературознавця. Що характерно, мабуть, багато хто з присутніх ім'я Онацького - засновника Сумського художнього музею пов'язує саме із Сумщиною, але не пов'язує з Липоводолинщиною, хоча він насправді є уродженцем Липоводолинського району.
Взагалі можна багато говорити про історичні подвиги людей, які прославили цей край, але не менш змістовне сьогодення Липоводолинщини і про це свідчать виступи тих колективів, яких ми бачимо на обласних фестивалях. Липоводолинщина має найбільше народних аматорських колективів, які присвятили себе популяризації театру. До речі, я хотіла б сьогодні  говорити і про ту велику складову роботи, яку проводить сектор культури Липоводолинської райдержадміністрації, ми бачимо її чудовий результат. Керівництву району також слід подякувати - Липова Долина пройшла через справжнє випробування: мала неприємність втратити один із центральних клубних закладів, але всі ці роки йшла серйозна робота по його відтворенню і сьогодні я прийняла приємне для себе запрошення  - бути вже на відкритті РБК, у відновлення якого вкладено майже 4 млн гривень. Сподіваюся, жителі Липоводолинщини будуть задоволені і це дасть поштовх для подальшого розвитку культури у цьому чудовому краї…". Тамара Дмитрівна нагородила Грамотою голови облдержадміністрації  завідуючу сектором культури Липоводолинської РДА Л.М.Дикань, директора Яганівського сільського Будинку культури О.В.Симоненко, сільського голову Берестівки А.І.Яковенка.
Наступним до слова було запрошено заступника голови обласної ради І.М.Ребенка:
"Щиро вітаю всіх шанувальників мистецтва з таким видатним святом. Мабуть вперше за десять років представники сіл і селищ всіх районів Сумщини на обласній сцені мають можливість продемонструвати свої здобутки і для самих себе, і для сусідів, і для близьких та рідних, щоб показати, чого вони варті. Дійсно в цьому році проводиться обласний фестиваль, присвячений 75-річчю від дня створення Сумщини. Липова Долина до 1939 року належала до Полтавщини, потім увійшла до складу Сумської області, а всі здобутки, які вона отримала за всі ці роки, є справжньою гордістю як наших предків, так і сучасних поколінь. Я здивувався, що такий маленький район має 116 художніх колективів, 14 з них - народні. Сьогодні я згадаю ще й про славетні дуби, що ростуть у вашому краї, яким по 300-400 років,  які ви оберігаєте й плекаєте як пам'ятки історії…". Іван Максимович нагородив грамотою Сумської обласної ради директора централізованої бібліотечної системи С.А.Лисенко, директора Лучанського сільського Будинку культури А.М.Скляр, директора ТОВ "Мрія" І.М.Чайку (за вагому підтримку галузі культури).
Привітальне слово мовила зі сцени й заступник начальника управління культури й туризму, національностей та релігій ОДА, Л.О.Демченко: "Я маю нагоду передати вітання від начальника обласного управління культури О.П.Мельник, - розпочала вона. - Липоводолинський район невеличкий, але дуже самобутній, з живописною місцевістю, цікавими людьми, багатими традиціями. Липоводолинщина - незамінна квіточка у віночку культури нашої області. Тут живуть голосисті, співучі люди, яких дуже добре знають і на обласній, і на всеукраїнській сценах. Колективи Липоводолинщини неодноразово захищали авторитет нашої області у багатьох міжнародних і всеукраїнських фестивалях. Сьогодні щиро хочеться подякувати і керівництву районної адміністрації та районної ради за спільні зусилля у відновленні Будинку культури. Адже це ще один крок влади по задоволенню духовних і культурних потреб населення...".
З нагоди проведення обласного культурно-мистецького фестивалю "Талантами уславлена земля - це рідна Сумщина моя" Грамотою обласного управління культури й туризму, національностей та релігій нагороджено директора Липоводолинського РБК Т.Г.Полях,  художнього керівника Московського сільського Будинку культури В.М.Пося.
Перший заступник голови Липоводолинської райдержадміністрації І.Ф.Легуша у своєму виступі сказав так: "Наш район має дійсно ряд надбань як у культурній сфері, так і в інших. У першу чергу хотілося б подякувати керівникам агроформувань, керівникам територіальних громад. Мабуть немає такого працівника, такого керівника в нашому районі, який би своїм внеском не допомагав у розвитку галузі культури. Сьогодні,   коли   ми   оглядали виставку умільців Липоводолинщини, то обласне керівництво дуже добре запримітило деякі деталі - мовляв, є подих Полтавщини у наших вишивках, малюнках, візерунках. Так ось я хочу сказати, що, мабуть, все-таки Полтавщина перейняла їх у нас". Після цих слів Ігоря Федоровича зал зірвався схвальними вигуками й аплодисментами. "Липоводолинським районом проходили чумацькі та козацькі шляхи, - говорив далі І.Ф.Легуша. - Петро І проводив тактичні операції по захопленню сусідніх міст. Саме тут козаки надихалися піснею, рукоділлям. Ці великі надбання ми повинні з вами продовжувати з року в рік, і передавати підростаючому поколінню…". 
"Липоводолинщина - є частиною великої родини, яка називається Сумщина, - продовжив далі заступник голови Липоводолинської районної ради О.М.Кльоп. - Наш край має славне минуле, цікаве сьогодення, на нашій території проживають талановиті, щирі  люди, які в роки лихоліття боронили нашу Вітчизну від ворогів. Сучасники самовіддано працюють на ланах, на фермах, об'єктах промисловості, вносять свій вклад у соціально-економічний розвиток. Наші люди люблять пісню, гумор, танець, і вміють гарно відпочивати. Сьогодні справді велика для нас подія - ми звітуємо на цій сцені в рамках ІІ етапу обласного фестивалю. Тож бажаю художнім колективам вдало виступити, а глядачам - отримати задоволення від виставки й концерту…".  Спільними грамотами райдержадміністрації та районної ради нагороджено колектив Липоводолинської школи мистецтв (директор В.М.Самілик), хореографічний колектив "Глорія" Московського СБК (керівник І.Головко).
До вітального слова та передачі символу фестивалю було запрошено голову Краснопільської райдержадміністрації М.О.Губу та начальника відділу культури Краснопільської РДА А.М.Назаренко.  "Шановні гості, шановні земляки, - звернувся до присутніх Микола Олександрович. - Мені особливо приємно сьогодні виконати цю почесну місію - передати від краснопільського талановитого й працьовитого населення району людям високого покликання, які проживають у мальовничому краї Липоводолинщини цю символіку обласної естафети!". Під звуки урочистої музики він передав кубок І.Ф.Легуші.
 … І розпочався звітний концерт, до якого готувалися довгий час, ретельно й відповідально. Тому, мабуть, він і сподобався більшості своїми професійністю, щирістю. До мелодійного співу кращих колективів району, до оркестрових звуків інструментальних ансамблів, відточених рухів хореографічних колективів  чудовим, немало важливим доповненням стали костюми, які було пошито спеціально до звітного концерту. Вражали співом родини Пось-Полях-Яременко, чарували сестри Юлія і Яна Кравченко, виконували зворушливі композиції колективи РБК - "Хорол", "Світанок", "Весільні музики", Липоводолинської ДШМ, повертали у минуле, до народних традицій неперевершеним співом "Вербиченька" (Капустинський СБК) та «Світанок» (Яганівський СБК), зривали шквал аплодисментів "Чарівні сни" (Беївський СБК), "Серця трьох"і хореографічний колектив "Глорія" (Московський СБК), тріо "Гармонія" (Берестівський КГЦ), затамувавши подихи, слухав зал вокал Л.Дикань. І, обов'язково ж, під час концерту присутніми були й гумористичні номери у виконанні С.Мангіра й В.Самілика. Завмер зал в очікуванні після оголошення ведучої: "А зараз - фестивальна прем'єра: хор керівників художніх колективів району!". На сцену вийшли близько чотирьох десятків професійних артистів у однакових костюмах, в яких переважав білий колір. Керівник і диригент - А.Полях, солістка - Т.Полях. І полинула в залі пісня: чарівлива, мелодійна... Вона теплими хвилями й радості, й тривоги проникала в серця глядачів, які, здається, слухаючи її, й дихати забували. Професійно поставлені голоси, майстерне диригування, ні з чим незрівнянний талант зробили свою справу - від хору залишилися у захваті. У залі аплодували стоячи, дякуючи за прекрасні півтори години естетичного задоволення від звітного концерту. Кошики й букети квітів - у дарунок артистам на завершення, та найдорожче для них - це палаючі вогники в очах глядачів, аплодисменти яких не стихали довго. Талановитий люд заслуговує на найкращі відгуки й рецензії - це факт, а звітний концерт Липоводолинського району в рамках ІІ етапу обласного культурно-мистецького фестивалю у більшості людей викликав тільки позитивні емоції.
Вікторія ДОРОШЕНКО
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.