Додати до закладок 


Щоб сум у душу не закрався, у Синівському будинку-інтернаті для громадян похилого віку організували цікавий святковий захід, який підтверди

Опубліковано 14 10 2013

Гості закладу: В.І.Олійник, О.Р.Краснонос, О.В.Ємець, В.О. Ткаченко, Б.В.Пересадько
Виступ О.В.Семеліт
Виступ О.В.Семеліт
Самодіяльні артисти заволоділи увагою глядачів
Самодіяльні артисти заволоділи увагою глядачів

 

"Літа на осінь повернули…" - співається в пісні. Й, напевно, невипадково після народження, юності, зрілих років, старість за ними бачиться саме як осінь по колу пір року, що як і наше життя супроводжують століттями покоління людей. Саме восени 1 жовтня відзначається Міжнародний день людей похилого віку і день ветерана, а прихистком для громадян такого "осіннього" віку є у нашому районі Синівський будинок-інтернат.
Вже традиційно тут і в нинішньому році адміністрація закладу організувала для своїх підопічних святковий захід, приурочений до цієї дати. Потурбувалася, щоб максимально у світле й просторе приміщення їдальні було забезпечена присутність людей з обмеженими фізичними можливостями; працівники будинку-інтернату всіляко створювали підопічним гарний настрій. А на урочисту і концертно-розважальну частину запросили гостей, які із задоволенням прибули сюди, щоб ушанувати мешканців будинку, сказати добре і щире слово підтримки. Вперше побував тут депутат обласної ради Б.В.Пересадько. А начальник управління Пенсійного фонду в районі О.В.Ємець та начальник УПСЗН райдержадміністрації В.О.Ткаченко, яких пов`язують із будинком-інтернатом службові стосунки, як завжди залюбки прибули й у святковий день. Так само - голова громадської ради закладу і ради ветеранів села Синівка - О.Р. Краснонос та представник сільської ради - секретар виконкому В.І.Олійник, котрі підтримують заклад словом і ділом. Гості здійснили екскурсію будинком-інтернатом, оглянули  виставку робіт підопічних з гуртка "Умілі руки", поспілкувалися з багатьма старенькими.
Коли всі зібралися у затишній їдальні, кожен із гостей звернувся до присутніх громадян похилого віку - колишніх трудівників народного господарства різних галузей, волею долі які зараз тут проживають. Дякували їм за те, що воювали на фронтах Великої Вітчизняної і відбудовували народне господарство, учили в школах дітей, працювали, не жаліючи себе. В.О.Ткаченко зупинився також на виконанні соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича та уряду в плані турботи про ветеранів війни і їх соціального захисту, забезпечення засобами реабілітації всіх, хто цього потребує, та заходах по забезпеченню гідної старості. Б.В.Пересадько поділився приємними враженнями від побаченого в будинку-інтернаті по відновленню приміщень, облаштуванню кімнат, організації медичного забезпечення та культурного відпочинку, подякував директору О.В.Семеліт та обслуговуючому персоналу за турботу і вболівання про підопічних.
Видно було, що стареньким приємно чути такі слова від гостей і сприйняті вони дуже схвально - гучними оплесками. А як настала розважальна частина програми, що її організувала для цього дня дирекція закладу за участю творчих колективів РБК "Козацькі музики" та територіального центру - ансамблю "Ветеран", у людей засвітилися очі й ніби аж порозгладжувалися зморшки на обличчях. Вони й самі підспівували рядками пісень "На вулиці скрипка грає", "Ой, устану ранесенько", "Ой, при лужку, при лужку", в такт плескали в долоні і пристукували палицями, сміялися з дотепних гуморесок, розказаних учасницями ансамблю "Ветеран".
-    Як гарно, як вони нас порадували, - ділилися потім враженнями. - Дай їм Бог здоров`я, вони хоч і самі вже поважного віку, а так люблять українські пісні, й людей розвеселяють. А під баян та гармошку так і пішли б у танок…
-    Не сумуйте, старенькі, не треба, - утішала щирими рядками віршованих творів ведуча заходу К.Яременко та бажала, як і гості у цей день, здоров`я і добра.
Наостанок до всіх звернулася директор. Ольга Василівна  тепло дякувала почесним гостям за відвідини та гостинці. Вітала "своїх" підопічних з нагоди дня вшанування людей похилого віку і запевнила, що при підтримці держави, благодійників, яким щиро подякувала, й надалі вестиметься належна робота по забезпеченню закладу, щоб люди гідно прожили тут роки старості.
*   *   *
У цей же день у територіальному центрі соціального обслуговування проведено день відкритих дверей для громадян похилого віку та ветеранів. Всім, хто звернувся, надавалися безкоштовно послуги перукаря, одиноким - швачки та взуттєвика. У відділі соціально-побутової адаптації для його постійних відвідувачів організували святковий захід під символічною назвою "Мої роки - моє багатство". Змістовна програма з вітаннями, іграми, конкурсами, читанням нових віршів майстра поетичного слова В.В.Міщенка, музично-пісенним супроводом ансамблю "Мелодія" пройшла ніби за одну мить, хоча тривала кілька годин.
Ганна ЧАЙКА
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.