Додати до закладок 


Активніше, спокійно, без черг

Опубліковано 2 06 2014

- Голосуємо за мир і стабільність, - говорили люди
Багато липоводолинців приходило на виборчу дільницю, що розміщувалася в БК, у вишиванках. Члени комісії також зустрічали виборців у національному одязі. Кабінки і загальний фон були оформлені в стилі Державного Прапора
Багато липоводолинців приходило на виборчу дільницю, що розміщувалася в БК, у вишиванках. Члени комісії також зустрічали виборців у національному одязі. Кабінки і загальний фон були оформлені в стилі Державного Прапора
Після 18.00 на виборчій дільниці в приміщенні управління агропромислового розвитку голосували вже одиниці виборців
Після 18.00 на виборчій дільниці в приміщенні управління агропромислового розвитку голосували вже одиниці виборців

 

Позачергові вибори Президента України в Липоводолинському районі забезпечували 24 звичайні і одна спеціальна (в центральній районній лікарні) виборчі дільниці. Скрізь вибори відбулися у спокійній атмосфері, ніде не було черг і метушні. Без ускладнень працювали дільничні виборчі комісії, на кожній дільниці були присутні спостерігачі від кандидатів на пост Президента.  Ні міжнародні спостерігачі, ні соціологи екзит-полів у районі не перебували.
Особливістю цього волевиявлення були дещо більша активність і одностайність виборців району. На підтвердження можна навести такі факти. Якщо на виборах до Верховної Ради в жовтні 2012 року із 15883 занесених до списків узяли участь у голосуванні 10709 осіб, то на нинішніх - із 15606 проголосували 11456 виборців. Більшість  громадян віддали перевагу кандидату в Президенти України Петру Порошенку (49,7 відсотка). За Юлію Тимошенко проголосували 18,17 відсотка липоводолинців, які взяли участь у виборах; за Олега Ляшка – 16,45%.  Далі кандидати мають у районі такі показники: Анатолій Гриценко – 3,75%; Сергій Тігіпко – 1,74%; Ольга Богомолець – 1,69%.  Ще декілька набрали менше одного відсотка, а вісім претендентів  мають менше десятка голосів кожен.
Щодо результатів виборів у сусідніх районах. У Недригайлівському трійка лідерів має такі показники: Порошенко – 59,13%; Тимошенко – 17,7%; Ляшко – 10,15%. Роменчани проголосували відповідно з відсотками: район – 56,27%; 17,82%;  12,35%; місто – 65,67%; 9,85%; 8,11%.
Всі ці показники – неофіційні попередні дані з виборчих дільниць.
Одночасно з президентськими на Липоводолинщині відбулися й місцеві вибори. Жителі Кімлички й Саїв обрали сільських голів, відповідно Надію Красножон і Григорія Валюха. У мажоритарному виборчому окрузі №24 відбулися вибори депутата Сумської  обласної ради. Тут голосували за трьох кандидатів, серед яких голоси розподілилися так: Сергій Гресь – 47,57%; Валерій Олещенко – 28,86%; Юрій Валюх – 20,84%.
*   *   *
На виборчій дільниці в Липовій Долині, що розміщувалася у РБК, близько 13-ї години вже проголосувало понад 40 відсотків виборців. Як розповів її голова С.М.Троценко, протягом усього часу жодних черг не було, люди підходили невеликими групами і швидко виконували свій громадянський обов`язок. Не було на дільниці ніяких спостерігачів, крім представників від кандидатів у президенти.
*   *   *
25 травня. 18 год.30 хв. Виборча дільниця, що розташована в приміщенні управління агропромислового розвитку райдержадміністрації. На цей час на голосування приходили  лише одиниці виборців. Як пояснив голова комісії П.М.Купальний, із 1172 чоловік (така загальна кількість виборців, зареєстрованих на дільниці), взяли участь у голосуванні 710. Черг не було. «Як річка текла...», - так охарактеризував Петро Микола­йович плинність людей, зазначивши, що найчисельнішою їхня явка була в передобідню пору. Як один із найдосвідченіших суб’єктів організації та проведення виборчого процесу (27 разів очолював виборчу дільницю), П.М.Купальний відзначив, що на ці позачергові вибори Президента липоводолинці йдуть навіть активніше, ніж на попередні «штатні», свідомо реалізують своє бажання долучитися до життєво важливого для країни та кожного громадянина вибору. 
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.