Додати до закладок 


Минулого тижня військовозобов’язані громадяни Липоводолинського району пройшли медичний огляд

Опубліковано 1 08 2014

 

Наприкінці минулого тижня над Липоводолинським районом пронеслася тривожна звістка – мовляв 700 чоловік мають забрати до армії, причому не просто до армії, а на передову фронту воювати проти злісного окупанта. У п’ятницю на ринку левова частка всіх розмов стосувалася саме цього питання, стартуючи від слів «А он чули…». Говорили  всі – від старого до малого. Особливо бідкалися жінки, дехто під час розмови починав плакати і впадати в істерики від горя, яке насувалося на наші бідні голови. «Аякже! Всім – і молодим, і старим об’явили на медкомісію явиться і всіх посилатимуть на війну!» - цей головний аргумент передавався від людини до людини і щільно вкладався у вуха. Причому, як того і вимагає наш Його Величність Менталітет, здебільшого інформація чим далі просувається в маси, тим набуває все нових і нових форм, наче силіконова бульбашка. Так, зранку говорили про 600 чоловік, яких «заберуть на фронт завтра ж», ближче до вечора цифра трансформувалася до 800.
Як говорять – «диму без вогню не буває». Щоб і самій дізнатися достовірно, і людям пояснити, які в умовах інформаційної війни вже не знають, у що саме їм вірити, звернулася до спеціаліста І категорії сектору з питань надзвичайних ситуацій райдержадміністрації О.М.Пономаренка. Почула наступне:
- Переживання серед населення можливо викликані прийнятим 21 липня Верховною Радою Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію». Зокрема, в цьому документі йдеться про наступне: «У зв’язку з поширенням проявів тероризму на території України, що призводять до загибелі мирного населення, військовослужбовців і працівників військових формувань та правоохоронних органів України у східних регіонах держави, концентрацією угруповань військ (сил) зі значним наступальним потенціалом на території Російської Федерації поблизу державного кордону України, загрозою нападу, небезпекою державній незалежності України, з метою забезпечення оборони держави, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України постановляю: оголосити та провести часткову мобілізацію…».
Це вже третя хвиля мобілізації. Всім військовозобов’язаним чоловікам і жінкам віком від 20 до 40 років (окрім працівників, які задіяні у жнивній кампанії, в енерго- й газопостачанні населенню) доведено до відома про необхідність проходження медичного огляду. Спеціально для оперативності роботи медкомісія буде працювати і у вихідні дні (в суботу та неділю 26-27 липня жителі сільських рад проходили медогляд – Авт.). Це робиться для того, щоб навести лад в обліковій документації, встановити стан здоров’я людей.
- Що ж це за цифри такі – 600-800, якими орудували люди під час обговорення пліток і чуток? Звідки вони взялися?
- Не знаю. Можливо, це приблизна кількість військовозобов’язаних у районі. Але ж знову таки – якщо хтось її назвав, то лише вигадав, бо наразі точної цифри ми іще не знаємо. В разі агресії з боку окупанта та початку повномасштабної війни - обов’язок кожного, хто придатний до військової служби захищати Батьківщину і її народ. Щоб тримати руку на пульсі реальних подій сьогодення щодо кількості військовозобов’язаних та придатності їх до участі в захисті держави від ворога і проводився цей медичний огляд. Про кількість тих людей, яких буде призвано до лав Збройних Сил України говорити поки-що рано.
- Дякую за інформацію.

Записала
Вікторія ДОРОШЕНКО

Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.