Додати до закладок 


Район відчув на собі силу 4,6-бального землетрусу

Опубліковано 5 02 2015

 

Ранок 3 лютого видався досить тривожним для жителів населених пунктів «Синівської зони» - Синівки, Підставок,  Подільок та їхніх сусідів із Капустинців. Близько 8-ї години ті, хто знаходився у своїх оселях чи інших приміщеннях, відчули  поштовхи, що позначилися переважно легким тремтінням меблів, дзенькотом посуду у кухонних шафах та сервантах, скла у вікнах.
Опісля, обговорюючи цю подію, жителі Подільок вказували, що в місцевих магазинах навіть попадали з полиць деякі легкі товари, а в когось вдома відчинилися дверці шафи і навіть холодильника. У Підставках господарів у будинках на кілька секунд «ніби заколихало» і зацокав скляний та фаянсовий посуд. Дехто відразу ж узявся проводити свій моніторинг масштабності НП – телефонували знайомим у Суми, Лебедин, Бірки та Сватки Гадяцького району та запитували, чи «трясе» й там. Синівчан також «труснуло» - в оселях сколихнуло люстри, легенько «заходили» меблі. А от житель населеного пункту Довжик цієї сільської ради, розташованого за кілька кілометрів, говорив, що в нього двічі відчутно «попливла» земля під ногами, а в будинках зі стелі посипалася набілена крейда. В  Капустинцях також підтвердили, що їхнє село щось сколихнуло.
Про причину свого страху та відчуттів люди дізналися вже невдовзі з Інтернету та теленовин, які повідомили, що у вівторок о 7 год 56 хв ранку стався землетрус магнітудою 4,6 бала.  Його епіцентр знаходився в 35 кілометрах на північний схід від міста Гадяч, біля села Василівка Сумської області.
— Зона, в якій сталося коливання земної кори, знаходиться на кордоні північного схилу Дніпровсько-Донецької западини і Воронежського кристалічного масиву, де постійно йде рух підземних пластів, — прокоментував у засобах масової інформації випадок старший науковий співробітник Полтавської гравіметричної обсерваторії Володимир Шляховий. — Подібних поштовхів за рік на планеті фіксується близько п’ятдесяти тисяч. Залежно від глибини процесів, що відбуваються, і близькості до епіцентру вони можуть мати руйнівну силу. На щастя, нині цього не сталося.
Регіон, в якому зафіксований землетрус, активно розробляють нафтогазодобувачі. Не виключено, говорить Володимир Шляховий, це і спровокувало «пожвавлення» підземних процесів.

Тетяна Супрун
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.