Додати до закладок 


Жителі Липоводолинщини зустрілися з народним депутатом Миколою Лавриком

Опубліковано 19 02 2015

М.І.Лаврик (крайній справа) під час зустрічі в управлінні соціального захисту населення РДА.

 

18 лютого депутат Верховної Ради України М.І.Лаврик здійснив робочий візит на Липоводолинщину. Зокрема, він провів зустрічі з громадою у селах Байрак і Семенівка, а також у селищі Липова Долина – в приміщеннях управління соціального захисту населення та райдержадміністрації.
Обговорювалися питання, відповіді на які найбільше турбують жителів району – це земельні, ціни на молоко, а також проблеми, пов’язані із розрахунком за нього і, звичайно ж, бойові дії на сході України, в яких беруть участь і чимало наших земляків.
Всюди, де побував М.І.Лаврик, в першу чергу він пропонував до уваги чотири основні теми – це зміст Закону України «Про спадщину», який було прийнято у жовтні минулого року та який має вступити в дію з 1 січня 2016 року; плани на майбутнє ввести державну дотацію на молоко і встановити розмір єдиної державної ціни за нього та відсоток розрахунку з орендодавцем за земельні паї.
Щодо Закону «Про спадщину». Згідно з ним обов’язки по її оформленню (в тому числі і юридичні) покладаються на сільські ради. Це означає, що при кожній сільській раді повинен працювати фахівець з відповідною юридичною освітою та певним багажем практики. Досить емоційним було обговорення й можливості встановлення державної дотації на молоко. У процесі дискусії під час кожної зустрічі випливало єдине – для цього потрібно створювати кооперативи, за якими, як вважає народний депутат, «дотаційне майбутнє». «Для того, щоб вийти на державний рівень, кожен власник великої рогатої худоби, яка дає молоко, повинен бути юридично оформленим учасником процесу. І, перш за все, - мовив депутат, - ми повинні визначити мінімальну ціну, яка обов’язково повинна підлягати індексації на рівень інфляції».
Що ж до земельних питань, то М.І.Лаврик ділився своїми планами: «Ми в процесі розробки проекту Закону «Про земельні відносини» - хочемо встановити 4,5%  плати за землю. Також я виступаю за змішану форму розрахунку: орендодавець сам обирає  - грошима, збіжжям, або частково одним та іншим. Всі сільські ради отримають ці законопроекти для детального вивчення, обговорення і внесення пропозицій». Разом було домовлено обговорювати й зміни до Закону «Про спадщину». «Ви -  практики і вам видніше, як буде краще для людей», - звертався нардеп до присутніх у залі райдержадміністрації сільських голів Липоводолинщини. 
Дуже широке коло питань цікавило учасників зустрічі. Вони стосувалися й цін та норм використання природного газу, і життєдіяльності закладів освіти, культури та медицини («Закрити школу й ФАП – означає закрити село, - відповідав М.І.Лаврик. – Можна зменшити витрати, але не закривати!»), проблем проходження коштів через казначейство…
Та все ж одним із найбільш болючих за останній період лишається питання війни. Зі слів усіх, хто виступав із цього приводу, випливало, що хлопців, які  йдуть у зону військових дій, держава не забезпечує, як це було обіцяно. Новобранців збирають служити люди, керують процесом збору коштів та інших необхідних речей здебільшого сільські голови. Новопризначеному голові райдержадміністрації В.М. Олещенку М.І.Лаврик дав доручення негайно створити координаційний штаб, який має виконувати функцію контролю, збору й роз’яснювальної роботи з питань, пов’язаних із військовослужбовцями, волонтерством. Такий центр буде мати прямий зв’язок із народним депутатом та його помічниками, бо, як мовив, М.І.Лаврик,  «важливішого питання на сьогодні просто не існує». В.М.Олещенко пообіцяв, що вже надвечір цей штаб буде діяти. Зі слів депутата, до координаційного штабу буде направлена необхідна кількість взуття для військових, адже, як зазначив він, зручні берці – це основне.
«Чи буде децентралізація влади?» - таке питання неодноразово звучало від учасників зустрічей. На нього депутат М.І.Лаврик відповідав з упевненістю: «Буде. До кінця року апарати райдержадміністрацій будуть розформовані, а обласна державна адміністрація буде виконувати зовсім інші функції, основна з яких, це наглядова. На місцях будуть діяти виконкоми, у найближчому майбутньому – створені так звані добровільні об’єднання громад. Управляти й розпоряджатися майном і ресурсами будуть прості люди,  яким по праву, вони й належать…».

Вікторія ДОРОШЕНКО
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.