Додати до закладок 


Спасибі вам, солдати, за життя!

Опубліковано 11 05 2016

Квіти - від вдячних земляків
На сцені М.Є.Петриченко, В.О.Литвиненко, В.С.Давиденко (зліва направо)
На сцені М.Є.Петриченко, В.О.Литвиненко, В.С.Давиденко (зліва направо)
Урочиста хода до підніжжя меморіалу
Урочиста хода до підніжжя меморіалу
Фронтовики О.М.Бельмас і М.О.Сипко в Зеленському
Фронтовики О.М.Бельмас і М.О.Сипко в Зеленському
М.І.Лісненко, В.О.Литвиненко, Г.Я.Ружицький, С.М.Нищета (зліва направо)
М.І.Лісненко, В.О.Литвиненко, Г.Я.Ружицький, С.М.Нищета (зліва направо)

 

     На Липоводолинщині відбулись святкові заходи з нагоди Дня пам’яті і примирення та 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі

     Не старіє, не зникає пам’ять минулих літ. Живе вона в розповідях старожилів, у суворих пам’ятниках і обелісках, до яких 9 травня приходять вдячні нащадки у кожному населеному пункті, у наших з вами серцях, і в тих піснях, які щороку травневими днями линуть зі сцени, нагадуючи про вічний подвиг наших дідів і прадідів. Як і кожного року, на початку травня у всіх населених пунктах району відбулися урочисті мітинги, святкові концерти, зустрічі-вшанування ветеранів Другої світової війни.

     На жаль, більшість учасників Другої світової війни вже слабкі здоров’ям і рідко виходять за межі своїх  домівок. Тому вже традиційно напередодні 9 травня представники влади вшановують їх вдома. У Липовій Долині до обійсть стареньких учасників бойових дій завітали голова районної ради В.О.Литвиненко, голова селищної ради С.М.Нищета і  голова ради ветеранів М.І.Лісненко. Вони вручили ветеранам  квіти, вітальні листівки, подарунки та подякували їм за той неоціненний подвиг, завдяки якому Україна, як і вся Європа, були врятовані від нацизму. У населених пунктах району до всіх учасників бойових дій такі візити здійснили представники органів державної влади та місцевого самоврядування.

*  *  *

     Святкова концертна програма, приурочена Дню пам'яті і примирення, 71-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі та Дню матері стала яскравим дійством серед урочистих заходів, проведених у районному центрі. Відкрили її привітання керівництва району – т.в.о. голови райдержадміністрації В.С.Давиденка, голови районної ради В.О.Литвиненка та військового комісара, підполковника М.Є.Петриченка. «І сьогодні українським чоловікам доводиться захищати від агресора територіальну цілісність України на її східних рубежах», - говорили виступаючі. Чекають матері, дружини, діти своїх найдорожчих, яких тепер називають «атовцями». Тож урочистим моментом стало вручення нагрудних знаків «Учасник АТО» та посвідчень Учасника бойових дій О.П.Багатиренку із Капустинців та Ю.О.Ковіньку з Саїв, котрі, не задумуючись, стали на захист країни. Завжди пануватиме у наших серцях довічна вдячність за мир, за те, що ми живемо, що цвітуть сади, а над ними, злітаючи у небесну блакить, лине пісня. Саме вона і взяла в свій полон присутніх у глядацькій залі. Вокальні номери перепліталися з чуттєвими хореографічними постановками, теплими віршованими рядками про велич українського духу, перемогу, матерів…Своєю творчістю аматорські колективи районного та кількох сільських Будинків культури, окремі виконавці, вихованці дитячої школи мистецтв віддали шану загиблим захисникам. Гучними оплесками глядачі нагороджували кожен виступ земляків. Яскравою, сповненою патріотизму та глибокої вдячності була концертна програма. І дуже приємно, що активними її учасниками були діти.

*  *  *

     Урочище Зеленське на території Байрацької сільської ради в нашому районі вже є традиційною ознакою вшанування пам’яті бійців, які загинули на війні 1941-1945 років. Це дуже гарне,  мальовниче місце, яке розташоване обабіч автодороги в роменському напрямку. У зелені величних дерев сховався обеліск загиблим воїнам і братська могила - німі свідки  жорстоких боїв, які точилися на липоводолинській землі понад  70 років тому, і мужності її захисників. Зранку 9 травня, ще до початку урочистого мітингу в селищі, сюди приїхали керівники району - т.в.о. голови районної адміністрації В.С.Давиденко, голова районної ради В.О.Литвиненко, голова районної ради  ветеранів М.І.Лісненко, делегація від байрацької громади на чолі з сільським головою С.І.Яцурою. Присутні поклали квіти до обеліску та братської могили, хвилиною мовчання вшанували пам’ять про всіх українців, хто загинув в період тієї війни. Фронтовики М.О.Сипко і О.М.Бельмас пригадали окремі епізоди зі своєї бойової біографії. Підвердило небайдужість до воєнної теми, її наслідків й історичної оцінки і молодше покоління.  Спільна розмова вийшла щирою й патріотичною, адже сивочолі ветерани і їхні нащадки однаково прагнуть миру й спокою на рідній землі і ладні задля цього самовіддано її захищати. Ще до початку мітингу на центральній площі селища випала нагода поспілкуватися з місцевою жителькою пенсійною віку, яка прийшла на свято з великим букетом весняних квітів. Дуже схвильовано вона говорила про особливість таких заходів, які повертають її в період молодших років життя, коли вони з чоловіком були сумлінними трудівниками на своїй роботі й активістами громадського життя селища. Розбудовувалася, гарнішала Липова Долина і їхніми стараннями, зокрема і її  центр.  Тож вона й не пропускає жодної нагоди ще раз усе це пригадати, долучитися до загального відзначення тієї чи іншої теми. «Вражає наша пасивність.  Запрошувала приєднуватися сусідок, проте вони сказали, що краще вдома трішки відпочинуть від городів. Ну от чому ми такі байдужі до нашого минулого і сьогодення?», - запитувала пенсіонерка, і відповіді так і не знаходилося…

 *  *  *

     О 9 годині на центральній площі селища та біля Меморіалу загиблим воїнам зібралися жителі Липової Долини та гості селища, щоб вшанувати пам’ять полеглих та привітати малочисельних живих свідків тієї страшної війни. Від органів державної влади та місцевого самоврядування, представників місцевих осередків політичних партій, правоохоронних органів, громадських організацій до підніжжя Меморіалу, Алеї слави були покладені кошики квітів та вінки.

    На жаль, з кожним роком рідіють ряди ветеранів,  от і цьогоріч лише поодинокі старенькі змогли самотужки прийти на мітинг. Після його урочистого відкриття до присутніх звернулися т.в.о. голови РДА В.С.Давиденко, голова районної ради В.О.Литвиненко, селищний голова С.М.Нищета. Всі вони відзначили, що вже третій рік поспіль Україна відзначає День перемоги у складний час, коли перед  державою стоїть завдання – зберегти її свободу і незалежність. Керівники привітали усіх присутніх зі святом та побажали ветеранам війни міцного здоров’я, оптимізму та довгих років життя. Заступник військового комісара В.В.Лаврик говорив про те, що на долю нинішнього молодого покоління випало захищати свою Вітчизну від нежданого ворога, а також підкреслив, що обов’язок кожного українця – будь-якої миті бути готовим стати на захист України. Зворушливим був виступ учасника Другої світової війни М.О.Сипка, який сердечно привітав усіх присутніх з річницею великої Перемоги. «Ми, ще живі ветерани Великої Вітчизняної війни, бажаємо сьогоднішнім захисникам мужності, здоров’я, і найголовніше – повернутися живими», - наголосив сивочолий чоловік.

     Над площею лунали проникливі слова ведучої про те, що ми не повинні забувати тих, хто подарував нам мир, спокій і довгождану Перемогу, звучали задушевні пісні у виконанні працівників районного Будинку культури, а пронизлива хвилина мовчання як вшанування полеглих українців нагадала про мільйонні жертви, які Україна понесла у страшній війні. По завершенню мітингу-реквієму липоводолинці дарували квіти ветеранам, а також клали їх до підніжжя меморіалу, вшановуючи таким чином пам’ять полеглих.

     У  територіальному центрі соціального обслуговування відбулася зустріч учасників бойових дій з керівництвом району з традиційною «солдатською» кашею, теплим спілкуванням та спогадами, які ніколи не зітруться з людської пам’яті.

Юлія Міщенко, Тетяна Супрун, Наталія Шутько
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.