Додати до закладок 


Дощі заважають досіяти пізні культури

Опубліковано 25 05 2016

 

     Сівальні агрегати в цьому році вивели на поля дуже рано – ще в березні. Проте весняні примхи погоди  розтягли комплекс сільськогосподарських робіт аж до цієї пори, а дощі продовжують заважати завершенню сівби. Так, кукурудза, якої в районі заплановано 14,4 тис. га,  покладена в грунт  на 85 відсотках цієї площі, а з 5,5 тис. га сої упорали трохи більше половини. До речі, сою зараз вирощують в усіх сільгосппідприємствах, адже переконалися, що це економічно вигідна культура.

     Уже завершено сівбу ранніх  культур і соняшнику відповідно на площах 2,2 тис. га та 9,1 тис. га.  Незначні ділянки відведені під кормові культури – 0,8 тис. га становить силосна кукурудза і 0,3 тис. га – однорічні трави.

      Окремо треба сказати про гречку, про яку на Липоводолинщині теж не забувають. У цьому році нагадало про неї й Міністерство аграрної політики і продовольства. «З метою урахування негативної тенденції скорочення посівів такої соціально значущої культури як гречка, що може призвести до дефіциту необхідних для внутрішнього споживання обсягів гречаної крупи, для забезпечення продовольчої безпеки держави» до області і, відповідно, районів доведено площі посіву гречки. Виходячи з цих рекомендацій,  всім категоріям господарств необхідно вирощувати круп’яну культуру на площі 1259 гектарів, а сільгосппідприємствам району – на 1023 гектарах (на 16 травня її  тут посіяно  0,9 тис. га). Завдання буде виконане. 

     Аграрії Липоводолинщини в складних погодних умовах докладають зусиль для захисту посівів від шкідників та хвороб. Вже оброблено хімічними препаратами сільгоспкультури на площі 32,2 тис. га: проти бур’янів – на 21,5 тис. га, проти хвороб – на 7,1 тис. га і проти шкідників – на 3,6 тис. га.

Ірина Данілевська, 

головний спеціаліст управління агропромислового розвитку райдержадміністрації
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.