Додати до закладок 


Що дасть об’єднання громад на місцях?

Опубліковано 13 07 2016

Image 1562

 

     - головне питання, на яке прагнули отримати відповідь  учасники Першого регіонального форуму місцевого самоврядування «Досвід реформ», що відбувся 1 липня в Сумах. Для участі в цьому заході до обласного центру  з’їхалися близько 500 представників органів місцевого самоврядування, українські експерти у сфері розвитку міст та муніципальної політики, народні депутати України, голови і депутати обласних рад Чернігівської, Харківської, Полтавської та Дніпропетровської областей. Делегація Липоводолинського району була багаточисельною – голова районної ради В.О.Литвиненко, заступник голови О.М.Кльоп та майже всі очільники сільських громад. Представники рад усіх рівнів, органів місцевого самоврядування, експерти цього дня мали змогу поговорити про актуальні проблеми процесів децентралізації та об’єднання громад, подискутувати та обговорити всі «плюси» і «мінуси» реформи місцевого самоврядування.

     Усі виступаючі акцентували увагу на тому, що головна мета зібрання - у формі дискусій розібратися, як можна вирішити проблеми об’єднання територіальних громад. У минулому році на Сумщині відбулося створення лише однієї об’єднаної територіальної громади – Березівської у Глухівському районі, на відміну від інших областей, де таких громад є вже три, п’ять і більше. Тож головна мета Форуму - залучити представників органів місцевого самоврядування до більш активного процесу створення об’єднаних громад. На місцях по-різному сприймають процеси децентралізації влади. У ході заходу відчувалося, що людям, які знаходилися в залі, не байдуже, як буде відбуватись ця  реформа, але вони хочуть, щоб вона була корисною для жителів територій. Тому бурно дискутували, з чимось погоджувалися, з чимось – ні. Більшість присутніх зазначала, що якщо жителі села відчують турботу держави, то реформа децентралізації значно пришвидшиться.

     За підсумками Форуму сформовано відповідну резолюцію, яка буде спрямована до центральних органів законодавчої та виконавчої влади України.

Юлія Міщенко
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.