Додати до закладок 


Конотопська битва для українців – більше ніж історія

Опубліковано 20 07 2016

Липоводолинські артисти виступають біля стилізованих куренів, представлених районом
Очільники сільських громад району: Колядинецької - Юрій Швидкий, Підставської - Людмила Луценко, Синівської - Олег Тихоненко, Подільківської - Андрій Воробйов
Очільники сільських громад району: Колядинецької - Юрій Швидкий, Підставської - Людмила Луценко, Синівської - Олег Тихоненко, Подільківської - Андрій Воробйов

 

     На  Сумщині   відзначили 357-у річницю перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського в Конотопській битві 1659 року. Тоді ця земля стала місцем запеклої боротьби, у якій армія московітів отримала гарний урок і потерпіла поразку у битві з відважними українськими козаками.Вшанувати торжество козацької зброї до знаку «Шаблі», зведеного на в’їзді до села Шаповалівка Конотопського району, 9 липня з’їхалися представники громадськості, влади та духовенства.  За словами заступника голови облдержадміністрації Миколи Подопригори, Конотопська битва для українців – більше ніж історія. Це символ величі козацького духу та нескореності нашого народу. «Сьогодні ми згадуємо про велику битву, яка засвідчила світу – нація українців відбулася, тому що наші предки билися не за класові, а за національні інтереси. Нині під час нової війни і конфлікту з тим же агресором ми беремо за приклад мужність козаків, які відстояли Конотоп і разом із союзниками меншими силами здолали більш численне військо. Це підтверджує, що українці вміють боротися і перемагати», – зазначив він у вітальному слові.

     Гостей свята також привітав голова Сумської обласної ради Семен Салатенко, який  наголосив на величезному  значенні  козацького атрибуту, що знаходиться у передмісті Конотопу: «Те, що тут встановлений пам’ятник шаблі, - є символічним. Бо саме на цьому місці кувалася слава української зброї. А відтак, і сила українського народу, спрага до своєї незалежності».

      На знак єдності українського народу біля славетного знаку було розгорнуто 18-метровий національний прапор України, який також  пронесено святковою ходою до центральної площі села Шаповалівка.На свято завітали і представники кримськотатарського народу, чиї пращури єдиною силою з військом Івана Виговського здолали московітів. Член Меджлісу кримськотатарського народу, голова благодійної організації «Фонд «Крим» Різа Шевкієв зазначив, що кримських татар і українців споконвіку об’єднує протидія одному ворогу і спільна перемога. Тому, наголосив він, нашим народам потрібно завжди триматися разом.

     Продовжилося святкування на центральній площі Шаповалівки, де нащадки роду козацького провели біля каплички заупокійну літію, поклали квіти до пам’ятника гетьмана Івана Виговського та здійснили посвяту в козаки. Незабутнього колориту додавала й патріотична концертна програма та стилізовані курені з усіх районів Сумщини, де лунала народна музика та пригощали смачним козацьким кулішем.Як завжди, гідно представила на фестивалі здобутки і майстерність свого краю Липоводолинщина. Делегація району на чолі з тимчасово виконуючим  обов’язки голови райдержадміністрації Віталієм Давиденком, головою районної ради Віктором Литвиненком також  взяла участь у святкуванні. До речі, право відкриття  заходу надане народному аматорському вокальному ансамблю «Хорол» комунального закладу «Липоводолинський районний будинок культури» (керівник Анатолій Полях). «Хорол» та народний аматорський ансамбль інструментальної музики «Козацькі музики» нашого РБК взяли участь у  Всеукраїнському фестивалі «Козацький родослав», що відбувся в рамках фестивалю.

      Липоводолинський район представив стилізоване подвір’я, яке відтворювало побут та традиції наших пращурів. Тут  лунала народна музика та пригощали смачним козацьким кулішем і шашликом. Працівники бібліотечної системи разом з керівниками та гуртківцями Будинку для дітей та юнацтва представили виставку виробів декоративно-ужиткового мистецтва. Протягом свята працювали самодіяльні творчі колективи РБК, які відтворювали епічні та історичні пісні, думи, традиції, обряди і звичаї періоду козацької доби. Працівники територіального центру, Колядинецької, Підставської, Подільківської та Синівської сільських рад на чолі із сільськими головами  представили виставку-продаж українських страв і напоїв.

      Липоводолинський курінь привертав до себе особливу увагу своєю самобутністю та неординарністю, про що свідчать схвальні відгуки керівництва області й гостей свята, - стверджують представники району, які взяли участь у фестивалі.
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.