Додати до закладок 


Є ще урожай у полі, є і в коморі

Опубліковано 28 07 2016

 

     Не дивлячись на ранній початок робіт у  полі навесні, збирання врожаю в районі не вийшло за межі звичних календарних строків. З початком другої декади липня в перші загінки вирушили комбайни майже в усіх сільгосппідприємствах району. Та знову, як і в період посівної,  матінка-природа підготувала чергову порцію перешкод – майже щоденні дощі. Жнива пригальмували. 

     - Наскільки? – запитуємо в головного спеціаліста управління агропромислового розвитку райдерж­адміністрації І.О.Данілевської.  

    - Дружно, як спортсмени на старті, жнива одночасно в усіх господарствах не розпочнеш. Навіть за повної готовності техніки корективи вносить стиглість рослин на кожному полі, що залежить від багатьох факторів. Звичайно, різниця в термінах початку жнив не дуже велика і визначається декількома днями.  І якщо в господарстві є достатньо потужної техніки, то й збирання ранніх зернових культур не розтягується на тривалий період, а може бути завершене за декілька днів.  Як, наприклад, у ТОВ «Альянс». До початку дощів тут встигли обмолотити 760  гектарів. Залишалося близько 40 гектарів ячменю, що його довелося збирати через деякий час, знайшовши «віконце» сонячної погоди, коли просохло поле.

     В цілому ж у районі станом на 25 липня ранні зернові обмолочено на площі 4842 гектари, що становить близько 40 відсотків площ, що підлягають до збирання. - Окрім товариства «Альянс», яке завершило збирання ранніх культур, є ще господарства, що впоралися?

     - На згадану дату завершувало обмолот озимої пшениці ТОВ «Форвард», що обробляє землю на території Синівської сільської ради. Тут вирощували її на 487 гектарах, а зібрали на 478.  По решті сільгосппідприємств картина дуже строката – від зібраних 50-70 відсотків до 10-20. А в ТОВ «Лан-123» на цей час не було обмолочено жодного гектара. Проте це не означає нічого негативного. Господарям на місцях видніше, коли і як жнивувати. 

     - У структурі посівів ранніх культур у районі переважає пшениця?

     - Так, озима пшениця. Її господарства вирощують на площі 10134 гектари. Вона зібрана майже на половині ділянок.  Крім того в районі на 1902 гектарах вирощувався ячмінь, який уже почали збирати, є також близько 300 гектарів вівса, а горох, на жаль, сіяли  лише в ТОВ «Мрія». Його тут  намолотили 376 тонн на 124 гектарах. 

     - А тепер давайте поговоримо про врожайність. Яка вона в цьому році, що показують перші намолоти?

     - Урожай у цьому році дозрів непоганий. Як удасться його зібрати, наскільки перешкодять дощі – то вже інша справа, бо всі ж добре знають: урожай не той, що в полі, а той, що в коморі. В середньому по району кожен гектар озимої пшениці дає більш як по 43 центнери, ячменю – більше 30. Як і кожного року, найвища віддача хлібних ланів у СВК «Колядинець», ТОВ «Мрія», «Альянс», «Беєве». Ще раз підкреслю, що це – не остаточна цифра врожайності, але на сьогодні наш район – один з кращих в області. 

     - Ірино Олександрівно, вже зібрано майже половину ранніх культур, проте жодного разу я не бачила у зведеннях цифри навпроти графи «скошено». Виходить, зараз зернові не кладуть у валки, а збирають  лише прямим комбайнуванням?

     - Сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур, новітня техніка дають можливість збирати врожай напряму. Валки, що набагато затратніше, зараз не практикують…

     - Все відійшло в історію, як, мабуть, і план хлібоздачі?

     - Так, ні державних, ні регіональних завдань щодо продажу зерна зараз немає. Все диктує ринок. Кожен товаровиробник сам вирішує кому, коли, куди й за скільки продати зерно. І, слава Богу, останніми роками ми не відчуваємо ніяких дефіцитів.

     - Дякую Вам за інформацію.

     Розмову вела Антоніна Копайгора
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.