Додати до закладок 


Про підсумки соціально- економічного розвитку району та готовність навчальних закладів до нового навчального року говорили на колегії

Опубліковано 5 08 2016

 

     27 липня  під головуванням т.в.о. голови РДА  В.С.Давиденка  відбулося засідання колегії районної державної адміністрації 

     Про  підсумки економічного і соціального розвитку району за перше півріччя 2016 року інформувала начальник відділу економіки РДА Н.І.Шапран.  «Обсяги промислового виробництва за перше півріччя 2016 року склали 153,4 млн гривень, що становить 137,8% до відповідного періоду 2015 року. Основне промислове підприємство - ТОВ "Завод Кобзаренка", обсяги виробництва якого в порівнянні з відповідним періодом 2015 року зросли на 38,4%, - повідомила Н.І.Шапран. - Протягом звітного періоду ТОВ «Завод Кобзаренка» випущено 2 нових види продукції (теплогенератор на тюках, автомобільний причеп АЗП-46).

     За звітний період в  аграрному  секторі  економіки  району  вироблено  валової  продукції  на суму 46,8 млн гривень, що на 6,2% менше відповідного періоду минулого року. Посівна площа по всіх категоріях господарств району під урожай поточного року склала  54697 га, в тому числі в сільгосппідприємствах – 45426 га. Позитивно впливає на розвиток галузі рослинництва постійне оновлення машинно-тракторного парку сучасною технікою. За 6 місяців 2016 року сільськогосподарськими підприємствами закуплено сільськогосподарської техніки на суму 14,7 млн. гривень.            

     Станом на 1.07.2016  поголів’я великої рогатої худоби складало  4582 голови, в тому числі поголів’я корів - 1100 голів. В порівнянні з відповідним періодом минулого року поголів’я ВРХ зменшилося на 86  голів (1,8%), корів - на 40 голів (3,5%), тому на сьогодні важливим є питання стабілізації поголів’я ВРХ і його нарощування.  Поголів’я свиней становить 2566 голів, що менше в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 550 голів (17,7%). Поголів’я  птиці проти відповідного періоду минулого року збільшилося на 6,6 тис. голів (5,8%)  і складає 120,0 тис. голів.

     За І півріччя 2016  року філією «Липоводолинський райавтодор» проведено першочерговий ремонт доріг загального користування обсягом 7182 кв.м  на суму 2346.6 тис. гривень. Проведено вирубку чагарників вздовж автомобільних доріг протяжністю 55,5 км. Експлуатаційне утримання за І півріччя 2016 року складає 3130.00 тис. гривень. За І півріччя  2016 року в районі введено в експлуатацію індивідуальними забудовниками 418.4 кв. м  загальної площі житла, що на 158 кв. м більше, ніж за відповідний період минулого року.

     В поточному році в смт Липова Долина проведені роботи по будівництву водопроводу по вул. І Травня.  Розпочаті роботи по будівництву водопроводу по вул. Набережній та вул. Благовіщенській. Виготовляється  проектна документація на будівництво водопроводу по ІІ пров. вул. Оболонської та вул. 8 Березня.    

     Два проекти пройшли конкурсний відбір та будуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку: реконструкція тепломережі ЦРЛ в смт Липова Долина (1595.8 тис. грн) та реконструкція тепломережі в с. Синівка (2473,5 тис. грн).  Два проекти включені до переліку об’єктів,  які будуть реалізовуватися за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій: реконструкція фасаду і заміна вікон Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів (2509.3 тис. грн) та  капітальний ремонт дороги по вул. Бойківській та І пров. Бойківської в смт Липова Долина». Крім того, доповідач зупинилась на основних показниках функціонування  сфери зайнятості, соціального захисту, галузей охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту, підприємництва та споживчого ринку, питань інвестиційної діяльності та енергозбереження.

     Про виконання місцевих бюджетів району у першому півріччі 2016 року йшла мова у виступі заступника начальника фінансового управління РДА С.А.Левон (докладніше про це – у наступному номері газети).Співдоповідачами з першого питання порядку денного були начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального  господарства РДА А.О.Голодний і начальник управління агропромислового розвитку  РДА І.В.Неволько, які детальніше зупинились на роботі своїх відомств. 

     Друге питання порядку денного - про підготовку навчальних закладів району до нового 2016-2017 навчального року, інформувала по якому т.в.о. начальника відділу освіти РДА С.М.Демиденко. За її словами, згідно з попередніми  даними у дошкільних навчальних закладах буде навчатися 452 дітей (у 2015-2016 навчальному році 466), у загальноосвітніх – 1395 учнів (у 2015-2016 навчальному році – 1447). Прогнозований набір до першого класу – 146 учнів. «У районі в цілому до нового навчального року зміцнилася матеріально-технічна база дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, - повідомила доповідач. - Придбано дитячі меблі, іграшки, спортивне та технологічне обладнання, комп’ютери та оргтехніку на суму понад 230 тис. гривень (спонсорські кошти). 

     На виконання ремонтно-будівельних робіт у закладах освіти району з різних джерел фінансування заплановано кошти на суму 3 513,8 тис. гривень, у тому числі за рахунок коштів державного бюджету – 2 509,3 тис. гривень, місцевих бюджетів – 465,4 тис. гривень, позабюджетних коштів –  531,9 тис. гривень.

     Станом на 15.07.2016 використано 717,8 тис. гривень, у тому числі: з місцевих бюджетів – 292,3 тис. гривень та 425,5 тис. гривень – залучених коштів.

     З метою якісної підготовки будівель і приміщень навчальних закладів до роботи в новому навчальному році та в осінньо-зимовий період здійснено комплекс першочергових заходів, спрямованих на створення безпечних та комфортних умов навчання дітей та учнівської молоді. Силами технічного персоналу, педагогів, батьків поклеєно шпалери, пофарбовано підлогу, віконні рами, двері, підготовлено спортивні та актові зали, харчоблоки та майстерні, впорядковуються спортивні та дитячі ігрові майданчики, підвальні приміщення.

     Здійснюється робота щодо забезпечення навчальних закладів твердим паливом. Забезпеченість вугіллям становить 15 % від потреби ( потреба – 32 т, факт – 4,9 т), дровами 56% (потреба – 54 куб м, факт – 30 куб. м). У ході підготовки до осінньо-зимового періоду в навчальних закладах проводиться ревізія систем опалення та  водопостачання. У серпні 2016 року спільно з представниками пожежної служби буде проведено обстеження протипожежного стану приміщень. Проводитиметься планове передсезонне технічне обслуговування газового  обладнання топкових». 

     З даного питання виступили директор Калінінської ЗОШ І-ІІ ст. О.В.Грабина та директор Лучанської ЗОШ І-ІІ ст. Н.М.Педько. Вони зупинилися на заходах з підготовки своїх шкіл до нового навчального року та проблемах, які на сьогоднішній день стоять перед малокомплектними школами. У Калінінській школі  у новому навчальному році сядуть за парти 42 учні, у Лучці – 34. У ході обговорення В.С.Давиденко наголосив на  важливості питання оптимізації мережі навчальних закладів, особливо сільської місцевості,  через  складну демографічну ситуацію. Занепокоєння викликає  середня наповнюваність класів та вартість утримання одного умовного учня на рік, яка у деяких школах перевищує нормативні показники у 2-3 рази. «Збереження шкіл будь-яким способом при відсутності нормальних кадрів і відповідного рівня навчання – не вихід. Який рівень освіти ми можемо дати учням  у такому навчальному закладі?», - відзначив т.в.о.голови РДА В.С.Давиденко.

     Про підсумки роботи із зверненнями громадян у органах виконавчої влади району в І півріччі  2016 року доповідала начальник відділу документообігу, контролю та по роботі зі зверненнями громадян апарату РДА Л.Б.Курочка. Вона повідомила, що за перше півріччя 2016 року до Липоводолинської райдержадміністрації надійшло 132 звернення, що на 54 звернення більше, ніж за аналогічний період минулого року. Порушено 150 питань, що на 50 менше в порівнянні з минулим роком. Найбільше питань, піднятих у зверненнях громадян,  за звітний період  стосувалися соціального захисту –   30%, аграрної політики та земельних відносин – 16%, 10,7% – комунального господарства, дотримання законності та правопорядку – 9,3%, діяльності місцевих органів виконавчої влади – 15,3%. Заявникам надані ґрунтовні, змістовні відповіді з піднятих питань.

     Протягом звітного періоду на особистому прийомі у т.в.о. голови РДА побував 91 житель району, розглянуто 40 звернень, в яких порушено 45 питань,- з них 23 вирішено позитивно. На особистому прийомі за місцем проживання отримано 15 звернень з якими звернулося 70 громадян, 10  питань  вирішено позитивно. Заявники зверталися з питаннями виділення земельних ділянок,  працевлаштування, відновлення транспортного сполучення, соціального захисту, забезпечення дотримання законності та правопорядку та ін.

     За звітний період надійшло 21 колективне звернення. Питання, що порушувалися жителями в колективних зверненнях, стосувалися  отримання земельних ділянок учасниками АТО, відновлення роботи поштового відділення, ремонту дороги  в смт Липова Долина,  заходів боротьби з безпритульними тваринами, виплати  більшого відсотку орендної плати  та інші.

     Також колегією розглянуто питання про стан виконавської дисципліни та організації виконання завдань, визначених актами законодавства, дорученнями та розпорядчими документами центральних органів виконавчої влади, розпорядженнями та дорученнями голів обласної та районної державних адміністрацій, заходи щодо її посилення. З усіх питань були прийняті відповідні розпорядження та доручення.

Юлія Міщенко
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.