Додати до закладок 


Свято землі, хліба і мозолястих рук

Опубліковано 5 08 2016

Комбайнери С.А.Нечитайло, С.М.Гречаний, О.М.Ляшенко (зліва направо)
За столом – трактористи, які займались перевезенням і скиртуванням соломи
За столом – трактористи, які займались перевезенням і скиртуванням соломи
Віталій Правілов і Юрій Кучерявенко (зліва направо) – молода зміна господарства.
Віталій Правілов і Юрій Кучерявенко (зліва направо) – молода зміна господарства.
Запашний коровай – усім присутнім
Запашний коровай – усім присутнім

 

     Про особливості та результати цьогорічної жнивної компанії у господарстві говоримо з його директором  І.І.Салом.

     «Попрацювали ми на славу, - розповідає Іван Іванович, - жнива завершили у досить короткі строки – за 12 днів. Жнивна кампанія пройшла злагоджено та організовано. Хоч  погода на початку літа не зовсім радувала, та сподівання на гарний урожай були. Ранні зернові виростили на площі 1050 гектарів, з яких 820 га - озима пшениця, 180 га – ячмінь та 50 – овес. Валовий збір становить 6484 тонни зерна, що на 1280 тонн більше, ніж у 2015 році, з них  5296 т – пшениці, 772 – ячменю та 416 т вівса. Середня урожайність складає  61,7 центнера з гектара, що також вище минулорічних показників. Озима пшениця дала по 64,6 центнера з гектара,  ячмінь – по 42,9, овес – по 70 центнерів. 

    На збиранні ранніх зернових працювали чотири комбайни товариства. На цьогорічних жнивах наші комбайнери показали такі результати: екіпаж С.М.Гречаного та В.І.Плута  (комбайн «Фендт-8350») намолотив найбільше -  1793 тонни, на другому місці – екіпаж О.М.Ляшенка та С.А.Нечитайла (комбайн «Claas TUCANO 470») – 1651 тонна, В.І.Близнюк  і С.М.Демиденко  («Claas TUCANO 470»)  мають результат 1598 тонн, О.М. і  В.О.Правілови  (комбайн «Полісся») закінчили жнива із показником  1375 тонн.

     Перший цьогорічний хліборобський рубіж ми взяли успішно. На сьогодні залишилось 100 га підбирання соломи і 300 га дискування під майбутній урожай.  Але попереду другий, не менш важливий етап - збирання соняшнику, кукурудзи, сої. Хотілося б, щоб і цю роботу ми виконали злагоджено і дружно». 

   «Велику роль у проведенні жнивної кампанії відіграють усі виробничі підрозділи нашого господарства, - приєднується до розмови головний агроном товариства Олексій Миколайович Олещенко.  - Хотілося б відмітити  роботу інших працівників, які брали участь у збиранні врожаю ранніх зернових.  Безперебійно здійснювали перевезення зерна від комбайнів п’ятьма КамАЗами водії В.Ф.Авраменко, О.М.Близнюк, В.Ф.Лаврик, Г.М.Крамаренко, В.С.Оболонник.  Паралельно трактористи займались перевезенням та скиртуванням  соломи для потреб господарства  (для нової сушарки і ферми) та приватного сектора. На двох пресах  добре потрудилися І.Г. та С.І.Шульга, А.О.Масалітін і Р.В.Іванов. Возили солому Ю.Кучерявенко, В.Сліпко, О.Іщенко, М.Борщ. На навантаженні соломи працювали А.Правілов і О.Стрілець, на тюкуванні соломи  – М.Марченко і А.Полуюфта. 

     Лущення стерні після збирання урожаю, тобто підготовка полів під майбутні посіви, здійснювалась трактором «Фендт» та дисковою бороною «Хорш». Саме цим агрегатом "закривали" поля зернових культур І.І.Зацаринний і С.В.Гусак. Завдяки старанній роботі працівників токів у нас не було жодних перебоїв на жнивах. Чітко діяв весь жнивний конвеєр. Добросовісно трудилися всі працівники як Беївського, так і Кімличанського відділків. Механізатори токового господарства очищали і ховали зерно у складські приміщення для його зберігання, а також готували посівний матеріал під майбутній урожай. Заготовили 255 тонн (4 сорти) озимої пшениці, 100 тонн ячменю, 50 тонн вівса, а також закупили насіння озимого жита». Іван Іванович Сало та Олексій Миколайович Олещенко особливо наголошували на тому, що високі показники цьогорічного врожаю - заслуга всіх без винятку працівників господарства, адже працювали практично цілодобово, не рахуючись зі своїм вільним часом та власними справами. Саме завдяки згуртованості, відданості роботі, працьовитості всіх – від комбайнера до механізатора мають на сьогоднішній день такий гарний результат. 

     А як є добра праця – то потрібен і  відпочинок.  Уже за традицією зібрались хлібороби у затишному кафе товариства. Лунали привітання від директора ТОВ «Беєве» І.І.Сала, головного агронома господарства О.М.Олещенка, головного інженера В.М.Тіцького, бригадирів товариства В.І.Коваля та А.П.Ляшенка, комбайнера О.М.Правілова, механізаторів... Всі вони щиро дякували працівникам за їх титанічний труд, бажали усіляких гараздів та висловлювали сподівання на подальшу таку ж дружню роботу та взаємопідтримку. Працівники сільського Будинку культури підготували гарну концертну програму, а місцеві господині – запашний коровай та частування за щедро накритими столами. Рідко випадають такі свята в селян, які тяжко працюють на землі, але обжинки – одне із найсвітліших і найрадісніших, бо є хліб – буде й Україна.

Юлія Міщенко
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.