Додати до закладок 


У спільному молебні всі просили миру країні

Опубліковано 24 10 2016

 

     Цієї події липоводолинці чекали давно, говорили між собою про те,  коли ж нарешті в селищі відкриють Свято-Троїцький храм. Тож із радістю зустріли новину, що це відбудеться в суботу, 15 жовтня, і що на урочистості чекають поважного гостя – Святійшого Патріарха Філарета, який вперше приїде в Липову Долину.  

     Багатолюддя цього дня в центрі нашого селища пояснювало велику важливість дійства для людей – до церкви прийшли не лише місцеві й жителі району, було багато й приїжджих вірян із Сумської та сусідніх областей. В очікуванні довелося бути поруч з невеличким гуртом таких православних. Поцікавилася, хто вони і звідки, метою візиту в Липову Долину. Вони відповіли, що живуть у Сумах, Дніпропетровській області і розділяють з липоводолинцями велику радість відкриття Божого храму. Привело їх у Липову Долину й велике бажання взяти участь у святкових заходах з нагоди приїзду Святійшого Філарета, його благословення й Святого Причастя. 

     Незважаючи на похмуру зранку погоду, з кожною хвилиною людей біля церкви ставало все більше і більше. Вони утворили «живий коридор» на шляху від дороги до входу в храм, по всій довжині якого і на східцях була викладена килимова доріжка, прикрашена живими квітами. По обидві сторони двома рядами стояли представники духовенства Сумщини. Загалом такого великого їхнього представництва липоводолинська земля ще не бачила - хтось із людей, як розповідали потому, нарахував понад п’ятдесят священнослужителів…

     Зустрічали гостей керівники району – т.в.о. голови райдержадміністрації В.С.Давиденко, голова районної ради В.О.Литвиненко, з короваями на вишитих рушниках - дівчата в українських костюмах. І от нарешті хвилькою пронеслося: «Їдуть!» - і за кілька хвилин всі радісно зустрічали Святійшого Владику у супроводі відомих церковних чинів, голови обласної державної адміністрації Миколи Клочка, голови обласної ради Семена Салатенка та інших керівників.  Крім таких почесних гостей і численних акредитованих представників засобів масової інформації,  на церемонію відкриття у храм пощастило потрапити небагатьом. Ті, хто залишився надворі, слухали  трансляцію, що линула зі стін храму з гучномовця. Проте долучитися до піднесеної атмосфери ритуалу, сприйняти душею церковний спів, споглядаючи на величні і багаті розписи на стінах, можна було лише безпосередньо в храмі…

     Богослужіння розпочалося з освячення престолу Свято-Троїцького храму, а за деякий час і всієї будівлі ззовні. Святійшому Владиці співслужили присутні  митрополит, архієпископи, духовенство Сумської єпархії. Під час Божественної літургії до людей долучилися і небесні сили – розірвавши хмари, всіх привітно осяяло сонце, впустивши своє проміння і до храму. 

     Наприкінці Патріарх Філарет звернувся до присутніх з проповіддю. Він говорив про перемогу зла добром і любов’ю, про важливість для кожного українця ходити до церкви, адже це святе місце, де звучить абсолютна істина, відпускаються гріхи. Особливу увагу Святійший Патріарх звернув на велику мужність і жертовність українського народу, який у цей складний для країни період захищає свою віру й Батьківщину. Святійший навів приклади героїзму наших воїнів та волонтерів у час боротьби з ворогом-агресором. За його словами, українці - миролюбивий народ, тож правда і перемога будуть на їхньому боці.

     «В єдності наша сила, але саме такої єдності в Україні сьогодні не вистачає. Моє завдання - закликати до єдності та прославляти віру. Лише терпимість один до одного призведе до єднання...», - говорив Патріарх. У спільному молебні всі – хто був у храмі чи за його стінами - просили миру і бажали многая літа своїй країні, здоров’я і спокою близьким. 

     Липоводолинці знають, що спорудження храму було тривалим. Його безпосереднім організатором, наставником і прикладом для багатьох віри у позитивний результат був протягом цього періоду протоієрей Богдан Ільків. Будівництво проводилося за фінансової допомоги агропідприємств і всієї громади. 

     Після богослужіння і проповіді Патріарх нагородив вищими Патріаршими церковними відзнаками людей, чий внесок у будівництво особливо вагомий, і волонтерів, хто в ці дні підтримує морально і матеріально бійців на східному фронті, організовує людей для такої допомоги. Орденом святого  Юрія Переможця відзначено настоятеля Свято-Троїцького храму протоієрея Богдана Ільківа, керівників сільгосппідприємств: ТОВ «Альянс» - І.О.Демченка, ТОВ «Мрія» -  І.М.Чайку, ТОВ «Беєве» - І.І.Сала; медаллю «За жертовність і любов до України» -  В.М.Нестеренка, А.П.Молошного, Є.М.Ткач, Л.А.Бондаренко, П.С.Качура, Є.Ю.Сидорова,  І.Г.Карпенка; Патріаршою благословенною грамотою - В.М.Старка, П.А.Сидоренко, Л.М.Гречаник, І.М.Титаренка, Ю.І.Литвиненко, Н.В.Шевченко. 

     Після нагородження відбулася прес-конференція Святійшого Патріарха Філарета для представників  засобів масової інформації. Враховуючи важливість події і приїзд такого важливої особи, журналістів з різних видань і телеканалів було багато. В прес-конференції брали участь також Микола Клочко і Семен Салатенко. 

     Долучитися до неї була нагода і у простих людей, хто прийшов чи приїхав на освячення церкви. Святійший Патріарх спілкувався з ними, відповів і на їх запитання. Липоводолинці дякували Його Святості за приїзд до селища і бажали йому міцного здоров’я, успіхів у всіх справах. 

     Безперечно, ця подія запам’ятається всім очевидцям, хто приходив на освячення за покликом душі чи з простої цікавості. Про різне говорили люди, чекаючи початку церемонії. Звучало й таке - от якби й щонеділі було в храмі так же людно, а не лише з нагоди відкриття Божого дому та на великі церковні свята…

     Хочеться вірити, що слова Патріарха Філарета про необхідність єднання українців гуртуватимуть липоводолинську громаду і на подальші добрі справи… 

Тетяна Супрун  
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.