Додати до закладок 


Система профтехосвіти потребує реформування

Опубліковано 1 12 2016

 

     Про це йшла мова на нараді, яка відбулась у Синівському професійному аграрному ліцеї  23 листопада. За круглим столом зібрались заступник голови Сумської облдержадміністрації М.А.Подопригора, директор департаменту освіти і науки ОДА О.І.Попова та її заступник Ю.М.Штика, керівники району, представники окремих сільськогосподарських підприємств, адміністрація ліцею, громадськість села Синівка. Говорили про подальшу реформу закладів системи профтехосвіти у зв’язку з тим, що з 1 січня 2017 року ці навчальні заклади повністю переводяться на фінансування з обласного бюджету.

     «Замовлення на сільськогосподарські спеціальності має формуватися регіонально, – зазначив М.А.Подопригора. – Усі училища області подали до облдержадміністрації свої розрахунки, згідно з якими область потребує 4 тисячі кваліфікованих робітників. Але чи дійсно ми сьогодні готуємо спеціалістів, які потрібні виробництву? Наші роботодавці заявляють про недостатню якість підготовки кадрів, зокрема, про відсутність у випускників необхідних навичок для сучасних підприємств через застарілу матеріально-технічну базу училищ. Тож треба створювати такі умови, щоб роботодавець був зацікавлений у спеціалістах».

     Присутні говорили про подальші можливі форми співпраці на місцевому рівні ліцею та роботодавців, тобто місцевих сільськогосподарських виробників, які зацікавлені в підготовці сучасних, конкурентоспроможних, кваліфікованих кадрів. Директор СПАЛ Є.В.Хоменко зазначив, що на сьогодні єдиний вихід – реформа закладу. Поки що немає чіткого бачення такого реформування, але ліцей готовий до змін. Одним із варіантів може бути створення на його базі навчально-практичного центру із активним залученням місцевих роботодавців до поліпшення матеріально-технічної бази закладу та якості навчально-виробничого процесу.Присутні відзначили Синівський професійний аграрний ліцей як один із кращихв області, але говорили і про нестачу людського ресурсу в районі. Тож єдиний вихід – робити заклад привабливим і для молоді з інших регіонів.

Юлія Міщенко
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.