Додати до закладок 


Свято "Берізки" із "четвіркою та нуликом"

Опубліковано 3 04 2012

Працівники «Берізки» виконують пісню
Торт у подарунок
Торт у подарунок
Танок маленьких українців
Танок маленьких українців

    "Не помре Україна ніколи, а цвістиме мільйони віків. Доки діти ітимуть до школи з таких славних, як наш, дитсадків". Такі слова під загальною фотографією всіх вихованців та вихователів одного із дошкільних закладів Липової Долини було розміщено у яскравому запрошенні на свято. Свято - неабияке: дитсадок "Берізка" відзначив своє 40-ліття".

    20 числа першого місяця весни "Берізка" по-особливому шуміла й святково хвилювалася - приймала численних гостей: районне керівництво, колишніх працівників-ветеранів, батьків дітей, випускників. Нинішній колектив дитячого садка багато трудився під час організації заходу - цілком природно, що у день народження хочеться виглядати по-особливому, вражати і приємно дивувати. "Берізці" це вдається кожного дня, однак у день свого ювілею вона була, немов та лялька. На двох поверхах закладу працювали творчі виставки робіт вихователів (найактивнішими були Н.І.Троценко й Т.М.Гриньова), дітей і батьків. Розкішні роботи із різних матеріалів та різних мистецьких спрямувань просто заворожували погляди, захоплювали увагу надовго. Таке скупчення краси й фантазії не залишило байдужим нікого. Керівництво й працівники закладу провели невеличкі екскурсії для всіх гос-тей по кожній групі. Із позитивних відгуків випливало - підрос-таюче покоління виховується тут у майже ідеальних умовах, і роботі з дітьми приділяється "двохсотвідсоткова" відданість і увага.

    Зал, де відбулися урочистості, працівники власноруч прикрасили святковими фігурами з різноманітних за формою й кольором повітряних кульок, а вінчала все те рукотворне диво веселка, немовби символізуючи безпечне, радісне і яскраво-кольорове життя діток у садку. Тут же працювала фотовиставка, яка, немов дзеркало часу, відображала життя закладу за всі чотири десятиліття, побачені майстрами й аматорами через об'єктив.

    Звучать фанфари й ведучі - подружжя Ростислав і Ярослава Савченки розпочинають урочистості й святковий концерт. Цікаво розповідають історію виникнення дитячого садка, про його колишніх працівників і тих людей, які трудяться сьогодні.      

    "Ясла-садок був у районі центром пропаганди кращих методів навчання та виховання дітей. Тут проходили районні семінари завідуючих, метод-об'єднання вихователів та музичних керівників, семінари-практикуми, змагання, виставки…", - лунало з їх вуст. А також: "Першою завідувачкою дошкільного навчального закладу була М.М.Лавришина, а першими працівниками закладу: М.В.Даценко, М.С.Балаба, О.Ф.Свириденко, Н.І.Крупська, Л.М.Глова; помічники вихователів К.З.Ткаченко, О.М.Штанько, Н.І.Цапенко, У.П.Мнішенко, М.П.Хекало, Т.П.Молошна, І.П.Яковенко. Кухарі К.А.Хекало, Л.В.Крамаренко, О.Г.Шульженко, швачка, кастелянша, прачка Г.І.Крамаренко, прачка Т.І.Блага, завгосп Л.В.Гольченко, медсестри Л.О.Троценко, Н.Ф.Белєвцова, Л.І.Сипко, О.І.Сіренко…". Було висловлено вдячність усім завідувачкам "Берізки", які працювали тут протягом 40 років. Це: М.М.Лавришина, М.С.Балаба, Л.О.Троценко, Т.В.Михалевич, М.М.Хекало, Г.Ф.Іщенко, Т.М.Пермякова.

    Ведучі представили гостей - голову райдержадміністрації І.Г.Манушу, голову районної ради М.В.Жогла, селищного голову С.М.Нищету, представника обласного депутата, генерального директора "Роменського заводу продтоварів" О.І.Саєнка Н.М.Добронос, представників відділу освіти РДА Ю.О.Шапран і Н.В.Смітія, начальника УПСЗН РДА В.О. Ткаченка, начальника управ­ління Пенсійного фонду в ра­йоні О.В.Ємця, директора КП "Теплокомуненерго" М.Ф.Дудченка. Маленькі хлопчик із дівчинкою піднесли їм хліб-сіль на рушникові. Символічно прозвучала пісня про Україну у виконанні директора РБК В.М.Кулинич. Подякувала всім присутнім гостям, що знайшли час і завітали на свято дитячого садка, його нинішня завідувачка Т.М.Пермякова. 

    Під час свого виступу І.Г.Мануша провів паралель зростання демографічного показника у селищі. Так, з його слів, у 2010 році дитячий садок відвідували 60 дітей, у 2011 - 93, у 2012-у їх 115 і 54 - на черзі. Планується реконструкція й відкриття ще однієї ясельної групи.

    За очільником райдержадміністрації виступили Н.М.Добронос (передала у подарунок від О.І.Саєнка великий і красивий торт та інші солодощі), М.В.Жогло (переказав вітання від обласних депутатів О.М.Сітака й Б.В.Пересадька, які не змогли прибути через службові обов'язки; вручив Подяку колективу й подарунок). Наступним своє вітальне слово сказав С.М.Нищета. Подякував усім працівникам закладу, які "вірою і правдою служать на благо  дітей селища"; коротко окреслив плани на майбутнє щодо покращення й вдосконалення умов виховання у "Берізці". Подарував гірки для зберігання іграшок. Привітали й М.Ф.Дудченко, від батьків - О.І.Чайка й О.М.Недосип, від ветеранів - Т.В.Михалевич (пригадала, яким був навчально-виховний процес у минулому, яким був сам дитячий садок, його умови; щиро раділа з того, що нині мають діти багато всіляких благ, що їм допомагають - районне керівництво, батьки, вихователі). Всі на свято прийшли не з порожніми руками - своїми дарунками поповнювали матеріально-техніч-ну базу дошкільного навчального закладу.

    Концертну програму склав віночок із пісень, танців, віршів, які виконували і випускники дитсадка, і вихованці дитячої школи мистецтв, і працівники РБК, ДНЗ "Берізка", діти зі старшої групи. Гумористичні твори подарували Віктор і Євген Самілики. Концерт був невимушеним і водночас насиченим. Всі номери доносилися до глядача від душі, мабуть, через те й сприймалися так: зворушували до глибини душі.

    Свято закладу, де протягом 40 років виховуються й випускаються у світ, немов пташенята, маленькі діти, вдалося дуже гарним. Фотоархів продовжать свіжі  знімки, матеріальну базу поповнено новими подарованими іграшками й іншими необ­хідними речами… Та й пам'ять людська, а тим більше - дитяча не зітреться ніколи: свято, яке ознаменувалося майстерно виготовленими із кульок четвіркою й нуликом, на яке смакували всі триповерховим білосніжно-рожевим тортом й танцювали "Танок квітів" у бальних сукнях, не забудеться ніколи…

 

*   *   *

    Сердечне "дякую" говорили весь колектив "Берізки", діти і їх батьки керівництву району - І.Г.Мануші, під патронатом якого відбулося свято, М.В.Жоглу, селищному голові С.М.Нищеті, керівнику громадської приймальні Партії регіонів Л.Л.Крамаренко; обласним депутатам О.М.Сітаку, Б.В.Пересадьку, О.І.Саєнку; голові районної ради профспілок працівників освіти М.М.Курочці, директору КП "Теплокомуненерго" М.Ф.Дудченку, ПП Б.І.Щербаку, підприємствам, організаціям та установам селища, які дарували кошти й речі, необхідні в процесі виховання підростаючого покоління. 

Вікторія ДОРОШЕНКО

 
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.