Додати до закладок 


Корови не винні, або як у Яснопільщині люди "воювали" за прогін для худоби

Опубліковано 22 05 2012

Аби звернути увагу на серйозність своєї проблеми, люди у пообідню пору випасали своїх корів... у центрі села

Центр села Яснопільщина, зазвичай тихий і спокійний, у пообідню пору 14 травня став місцем випасу худоби - саме сюди, поближче до приміщення, орендованого місцевим відділком ТОВ "Лотуре Агро" під контору, пригнали своїх корів обурені господарі. Корови мирно паслися у високому травостої скверу, а люди "воювали". Як пояснили К.Калініченко, В.Гудименко та інші, причиною такого "бунту" стала відмова керів-ництва місцевого відділку ТОВ "Лотуре Агро", яке орендує земельні паї яснопільщан, виділити прогін для їхньої худоби. І раніше, мовляв, гнали корів з вулиць Набережної, Шевченка та Молодіжної на пастівник, "захвачуючи", окрім дороги, і час-тину полів. Тепер їх засіяло ТОВ "Лотуре Агро", а на прохання людей виділити прогін полями на певних умовах (мовляв, вони були згодні навіть заплатити за це товариству кожен по 100 гривень) його керівництво не погоджується. Обговорювали це питання на сходці у суботу 12 травня, та безрезультатно, тому й вирішили вдатися до такого заходу - вивели своїх корів до адмінприміщення товариства. На цю зустріч приїхали до селян голова районної ради М.В.Жогло, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації І.В.Неволько, їхній односельчанин, депутат районної ради В.А.Захаров.

Передісторія конфлікту така. Кілька років тому керівництво ТОВ "Лотуре Агро", на прохання власників худоби про виділення прогону, поступилося частиною ріллі, а натомість, за згодою людей, на основі усної домовленості, без документального оформлення використовувало їхні сінокоси. Окрім цього, ще й в Іванівці на прохання людей виділили під випас худоби 10 га ріллі. Проте нерозуміння почалося відтоді, як у прокуратуру надійшли скарги, зокрема і від депутата районної ради В.А.Захарова, про нецільове використання товариством землі. За ними послідували перевірки, штрафні санкції і керівництво вирішило надалі не допускати подібних конфліктів та використовувати землю відповідно до цільового призначення. Про це редакції розповів керівник місцевого відділку О.М.Гапич.

А на сходці події розгорталися так. Юрист ТОВ "Лотуре Агро" З.Влєзькова проінформувала яснопільщан, що товариство не проти знову "поступитися" землею, але для цього кожен власник корови повинен написати заяву на ім'я керівника товариства з відповідним проханням про виділення прогону, а кожен власник паю, по якому проходитиме прогін - своє погодження, і далі це питання вирішуватиметься позитивно на користь селян уже між двома суб'єктами домовленості - сільрадою і товариством. Люди не погоджувалися писати індивідуальні заяви, як пояснили, "бояться бути обдуреними і недоотримати наприкінці року плати за пай". Тож "стояли" на своєму - писатимемо колективне звернення. Спочатку до сільради, а як не допоможе, то, як сказав В.А.Захаров, дійдуть і до губернатора. Таке звернення на ім'я сільського голови Н.І.Гордієнко було написане. "Просимо ви-нести це питання на розгляд позачергової сесії сільради, запросивши керівників ТОВ "Лотуре Агро", які засіяли наш прогін. У зв'язку з цим у нас відсутній випас худоби, немає молока - єдиного джерела надходження коштів для виживання", - говорилося в ньому.

Зініційована власниками корів позачергова сесія сільської ради відбулася 16 травня. На ній були присутні регіональний директор ТОВ "Лотуре Агро" в Сумській області А.І.Кущ, заступник голови райдержадміністрації А.П. Молошний, начальник відділу Держкомзему в районі В.В.Сорока, В.А.Захаров, окремі власники корів. При обговоренні кожна сторона висловлювала думки про шляхи вирішення конфліктної ситуації. Врешті-решт зійшлися на компромісному рішенні - дирекція ТОВ "Лотуре Агро" дала усний дозвіл на виділення прогону для худоби загальною протяжністю 1,1 кілометра. При цьому ті 8 пайовиків, чиї поля він зачепить (це майже 1,5-гектарна площа), отримають орендну плату за свої паї в повному обсязі. З умовою, що люди заготовлять потрібну кількість кілочків, обгородять територію прогону і помітять її стрічками та буде підписана тристороння мирова угода між сільрадою, товарист-вом "Лотуре Агро" і присутніми на сесії власниками корів про те, що ніхто не буде скаржитися про нецільове використання землі товариством.

Тетяна Супрун
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.