Додати до закладок 


Є можливість безкоштовно отримати телетюнер. Чому б нею не скористатися?

Опубліковано 18 06 2012

З 2015 року Україна повністю перейде на новий вид прийому телесигналу - цифровий. Це означає, що в будь-якому населеному пункті буде забезпечена якісна "картинка" на телевізійному екрані і люди зможуть дивитися програми 32-х українських телеканалів. Уже збудована й працює мережа цифрового телевізійного мовлення. Тепер головне завдання - забезпечити доступність кожної родини до цього блага цивілізації. Соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича передбачають допомогу малозабезпеченим верствам населення - їм буде надана можливість безкоштовного одержання телетюнерів для прийому цифрового сигналу. На це в держбюджеті передбачено 350 млн грн.

Зараз триває прийом заяв громадян на безкоштовне забезпечення тюнерами. Як ця справа організована в районі, йшла мова на апаратній нараді в районній державній адміністрації, яку провів 11 червня її голова І.Г.Мануша. Заступник начальника управління праці й соціального захисту населення РДА С.В.Береза повідомила, що станом на 9 червня подано 540 заяв із потенційної кількості 2463. Що означає остання цифра? Саме стільки громадян Липоводолинщини відносяться до пільгових категорій, які безкоштовно забезпечуються згаданою апаратурою.

Нагадаємо, що до цієї категорії включені: інваліди першої та другої груп; інваліди війни III групи; особи із сімей, які мають дитину-інваліда, за умови, що дитина проживає разом із сім'єю; особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям"; особи, які отримують субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011-2012 років.

Світлана Василівна повідомила, що ці люди подають заяву встановленого зразка до управління праці та соціального захисту населення та додатково - наступні документи: особи, які мають інвалідність першої та другої групи - копії довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності, а інваліди війни третьої групи також копію посвідчення інваліда війни; особам, які виховують дитину-інваліда, необхідно додати копію медичного висновку про дитину-інваліда та копію свідоцтва про народження дитини.

На нараді були присутні сільські і селищний голови, тому І.Г.Мануша наголосив на необхідності посилення уваги до цього питання в кожному населеному пункті. До цього зобов'язує різка строкатість у поданні заяв із різних територіальних громад. Якщо в Капустинській і Лучанській сільрадах оформили документи половина й більше жителів, що мають право на безкоштовне забезпечення телетюнерами, то в окремих написано лише по декілька заяв, хоч мають на це право сотні.

- Керівникам територіальних громад у співпраці з депутатами, активом села необхідно посилити роз'яснювальну роботу серед населення, допомогти людям оформити документи, щоб не втратити можливість безкоштовно отримати пристрій для прийому цифрового телесигналу, - сказав І.Г.Мануша.

С.В.Береза додала, що в кожній сільраді знають людей пільгових категорій, яким потрібно нагадати, що термін подачі заяв на безкоштовне отримання телетюнерів - до 1 липня 2012 року. Тому жителям району треба прискорити подання заяв, а органам місцевого самоврядування - допомогти їм у цьому.
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.