Додати до закладок 


У ТОВ "Мрія" спільно дбають про збирання врожаю

Опубліковано 31 07 2012

У господарстві водії О.М. Шутько (за кермом) та А.І.Заворотько працюють недавно, проте вже зарекомендували себе старанністю
О.М.Живолуп, А.І.Симоненко, С.А.Стогній (зліва направо)
О.М.Живолуп, А.І.Симоненко, С.А.Стогній (зліва направо)
Обов`язок молодого та досвідченого водія О.О.Рудика на жнивах цього року перевозити зерно з одного току на інший
Обов`язок молодого та досвідченого водія О.О.Рудика на жнивах цього року перевозити зерно з одного току на інший
С.А.Крамаренко (зліва) і В.П.Молошний перевіряють якість очищення зерна на ЗВС
С.А.Крамаренко (зліва) і В.П.Молошний перевіряють якість очищення зерна на ЗВС
О.М.Жогло і О.М.Іщенко
О.М.Жогло і О.М.Іщенко

Судячи з аналізу оперативних даних управління агропромислового розвитку райдержадміністрації про хід жнивування у сільгосппідприємствах району, товариство "Мрія" виконує цю авральну роботу належними темпами і з хорошими результатами. Хлібороби стараються на полі з повною віддачею, адже виростити збіжжя - це лише півсправи. Ще треба вчасно обмолотити посіви, не допустивши при збиранні втрат дозрілого зерна, очистити його до потрібної кондиції та закласти на зберігання. Цим і займаються члени збиральних екіпажів, трудівники токового господарства - хто на полі, а хто у коморі спільно дбають про врожай нового року. Душею вболівають про успішне хлібо-збирання керівник товариства І.М.Чайка, головний агроном С.А.Крамаренко, головний інженер О.І.Мостовий та члени збиральних екіпажів, на котрих лежить чи не найбільша відповідальність за цей клопіткий і часто непередбачуваний процес.

Жнивувати цього року у "Мрії" почали 12 липня - лише на день раніше, ніж торік. Станом на 25 липня ранні зернові було обмолочено на 716 га (площа до збирання становить 1209 га). Першою почали збирати озиму пшеницю, її у господарстві 424 га, а обмолотили 359 га. Це сорти "Богдана", "Сонечко", "Славна", у середньому з кожного гектара одержали по 31,5 ц/га. Мали б і вищу врожайність, якби озимина краще перенесла зиму, адже окремі площі (загалом майже сто гектарів) довелося пересівати.

- У нас усі комбайни працюють на полі разом. "Відриваємо" якийсь лише по мірі необхідності, якщо треба в цей момент обмолотити, не зволікаючи, іншу площу, - пояснює С.А.Крамаренко. Як працюють техніка і люди, побачила на 100-гектарному полі ячменю. Перед очима постала гарна картинка, де головним сюжетом були золоті жнива - безмежне поле, "Джон Діри" в загінці та вантажівки, що дожидали свого часу завантажування зерном. Довгими рядками на вже скошеній площі лежала солома (вся вона буде тюкуватися для реалізаії - першочерогово своїм робітникам та па-йовикам), а поміж валками та комбайнами впевнено походжали лелеки, не боячись гуркоту техніки. Сергій Анатолійович пояснив, що на цьому полі вже обмолотили 85 га, і сьогодні мають закінчити обмолот і тієї вузенької смужки, що ще лишилася. Це пивоварний ячмінь сорту "Кангу", є й інші - "Командор", "Всесвіт", "Геліон" і загалом ця культура вирощується на 600 га, з них зібрано 251 (станом на 25 липня).

Хлібозбирання проводиться трьома "джондірівськими" екіпажами у складі О.М.Жогла, О.М.Іщенка, В.М.Чирви та О.П. Кузьменка, В.І.Саванчука і О.М. Живолупа. Відвозять зерно з поля на токи КамАЗами А.І.Симоненко, С.А.Стогній, ГАЗонами - О.М.Панченко, В.Г.Мостовий, О.М.Шутько, А.І.Деуленко, А.І.Заворотько. На 100-гектарній площі, де пшеницю підсівали ячменем, трудилися і жаткарі - В.А.Гришко, Ю.М. Линник, В.О.Ластовкін, І.О.Залізняк. Хорошим стимулом (окрім заробітку, який залежить від результату праці кожного жниваря) є також і трудове суперництво. Щодня підраховується кількість намолочених та перевезених тонн, про що інформує бюлетень. Станом на 26 липня у передовиках був екіпаж В.І.Саванчука і О.М.Живолупа - ці комбайнери намолотили 1078 тонн зерна, серед водіїв А.І.Деуленко - 446 тонни та А.І.Симоненко - 750 тонн.

Зерно нового врожаю доладовується на трьох токах - два з них розміщені у Липовій Долині, один - у Червоногірці. Місцем збереження посівного є центральний тік, тож і на колективові цього виробничого підрозділу, який очолює Г.А.Сорока, лежить особлива відпові-дальність по обліку, доведенню до посівної кондиції та збереженню насіння. Великий обсяг роботи виконують щодня всі працівники токів, у т.ч. і оператори зерноочисних машин - М.І.Лисенко на центральному, В.П.Молошний на відділку по вул.Жвана, В.О.Ластовкін, О.М. Пікало у Червоногірці. Зранку і до останньої вантажівки з поля гудуть потужні ЗВСи, пропускаючи десятки тонн збіжжя.

Збирають дозріле зерно нового врожаю у "Мрії" з думкою про наступний. Усі звільнені площі відразу ж обробляються дисковою бороною - цей перший етап передпосів-ної технології трактором "Фендт" виконує О.М.Педенко.

Готуючи матеріал, вкотре переконалася у справедливості вислову - вершини підкорює той, хто не стоїть на місці. Трудові здобутки "Мрії" щороку стають вагомішими завдяки енергії й оптимізму керівника товариства, стараннями всього колективу, де кожен дорожить своєю роботою. Крім суто виробничих питань і завдань у товаристві приділяється пос-тійна увага й іншим. Зокрема, за кілька останніх років зроблено дуже багато по благоустрою та озелененню території біля адмінприміщення, довкола центрального автогаража. Недавно почала працювати міні-пекарня і до гарячих обідів та полуденків тим, хто працює в полі, харчується в їдальні, додаються і свіжоспечені пиріж-ки, мед зі своєї пасіки. А через кілька років, можливо, отримають і перші плоди зі свого фруктового саду. Заклали його на занедбаній раніше та забур'яненій площі, де тепер уже впевнено набирають росту та життєдайної сили молоді фруктові деревця.

 

Тетяна Супрун
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.