Додати до закладок 


Розвиток малого підприємництва - один із найбільш ефективних шляхів вирішення соціально-економічних проблем району

Опубліковано 4 09 2012

    Стратегія розвитку області "Нова Сумщина-2015" передбачає розвиток малого і середнього бізнесу. Цій меті підпорядкована повсякденна діяльність влади і в нашому районі, адже розвиток малого підприємництва є одним з найбільш ефективних шляхів вирішення соціально-економічних проблем Липоводолинщини, таких як: формування середнього класу, підвищення рівня зайнятості, створення додаткових джерел доходів для населення, створення конкурентного середовища, залучення приватного капіталу, наповнення бюджету. Подолання проблем розвитку малого підприємництва можливе шляхом об'єднання зусиль самих підприємців, органів державної влади, місцевого самоврядування. Саме ці питання враховані в Програмі підтримки малого підприємництва в Липоводолинському районі на 2011-2012 роки.
    В ході виконання Програми управлінням економіки райдержадміністрації, Липоводолинським відділенням Роменської ОДПІ, управлінням Пенсійного фонду України в  районі проводилась робота з надання інформаційно-консультаційних послуг підприємницьким структурам; забезпечення функціонування "гарячої лінії" для підприємців в управлінні економіки щоденно з 8 до 12 години; при райдержадміністрації діє координаційна рада з питань розвитку підприємництва; створена рада підприємців району; підприємці запрошуються на загальнодержавні та обласні виставки; з метою розширення матеріальної бази підприємницьких структур оприлюднюються вільні об'єкти, які можуть бути продані або передані в оренду суб'єктам підприємництва. У травні 2012 року управлінням економіки райдержадміністрації проведено семінар-навчання для підприємців  з вивчення проблемних питань розвитку галузі.
Кількість зайнятих у сфері малого бізнесу станом на 1 серпня 2012 року в районі становить 906 осіб, з них 404 - зареєстровані підприємці-фізичні особи. З початку року в малому підприємництві створено 92 нових робочих місця, що складає 65,2% від загальної кількості створених нових робочих місць у районі, питома вага підприємництва в загальних обсягах надходжень до зведеного бюджету району становить 23,2%.
    До підприємницької діяльності на території району залучаються всі верстви населення. Серед фізичних осіб, зареєстрованих у цьому році, жінки становлять 35%, жителі сільської місцевості - 58%. У галузевій структурі малого підприємництва 68% становлять підприємці, що займаються торгівлею, 25% - надають послуги, 7% - працюють у сільському господарстві.
З нагоди професійного свята Дня торгівлі Грамотою голови Сумської обласної державної адміністрації нагороджено приватного підприємця Сливу Віру Григорівну - директора магазину "Світ продуктів" за сумлінну працю, високий професіоналізм, визначний внесок у розвиток торгівлі району.
    З нагоди  Дня підприємця та за кращі показники в роботі (темпи росту обсягів реалізації продукції, товарів, послуг, ріст чисельності працівників, активну громадянську позицію та благодійну діяльність) визначені кандидатури та направлені на обласний конкурс "Кращий підприємець 2012 року" в таких номінаціях: "Краще мале підприємство" у сфері виробництва - орендне підприємство "Липоводолинська районна друкарня" (директор Сидоренко Петра Андріївна), "Краще мале підприємство" у сфері торгівлі - СП українсько-російське ТОВ "Долина" (директор Овчаренко Сергій Миколайович), "Краще мале підприємство" у сфері обслуговування - КП "Турбота" (директор Жаловага Ніна Михайлівна), "Кращий підприємець" у сфері торгівлі - Бельмас Петро Андрійович, "Кращий підприємець" у сфері обслуговування - Христенко Наталія Сергіївна, "Кращий підприємець" у сфері виробництва - Грищенко Світлана Володимирівна, "Кращий молодий підприємець" - Гаркавий Сергій Сергійович.

Анатолій Молошний,
заступник голови  районної державної адміністрації
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.