Додати до закладок 


Працювати на благо району

Опубліковано 4 12 2012

Місцеве самоврядування, як засада конституційного ладу, виступає одним із найважливіших принципів організації і функціонування влади в суспільстві й державі та є необхідним атрибутом будь-якого демократичного суспільства.
Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні", ухвалений Верховною Радою України 12 червня 1997 року, є законодавчим оформленням чергового етапу реформування місцевої влади в Україні, який розпочався після прийняття нової Конституції. Чи не найвагомішим здобутком цього Закону є розподіл усіх повноважень на власні (самоврядні) та делеговані, тобто державні, що, власне, і є однією з головних ознак місцевого самоврядування. Такий розподіл знаменує собою початок етапу встановлення нових взаємовідносин між органами самоврядування та місцевими державними адміністраціями і надає нового імпульсу процесу реформування всієї структури влади в Україні.
Сьогодні на органи місцевого самоврядування покладена велика відповідальність за соціально-економічний стан територіальних громад, за благополуччя їхніх жителів, за створення комфортних умов для проживання мешканців сіл, селищ, міст.
В основу діяльності районної ради шостого скликання були покладені реалізація положень стратегії соціально-економічного розвитку Сумської області на період до 2015 року, об'єднання депутатського корпусу на вирішення проблем району, злагоджена робота депутатів у постійних комісіях, від чого в кінцевому результаті залежить ефективність діяльності районної ради.
За два роки роботи районної ради нами підготовлено і проведено 18 сесій, розглянуто 271 питання та прийнято 263 рішень, в тому числі затверджено 28 районних програм.
Хочу відзначити, що протягом скликання на розгляд районної ради практично не виносилися питання, які попередньо не обговорювались на засіданнях постійних комісій районної ради. Саме постійні комісії несуть основне навантаження з підготовки та прийняття рішень районної ради та контроль їх виконання. З метою підвищення ефективності роботи, оперативного вирішення проблемних питань, організаційно-методичного та інформаційного забезпечення діяльності розпорядженням голови районної ради за кожною постійною комісією закріплено відповідального працівника виконавчого апарату районної ради.
Злагоджено і ефективно працюють постійні комісії районної ради в процесі підготовки та розгляду проектів регуляторних актів, як того вимагає Закон України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності". Велика робота ведеться депутатами районної ради в питаннях звернень громадян, чому сприяє прийняте 24 грудня 2010 року рішення "Про організацію прийому громадян депутатами Липоводолинської районної ради шостого скликання".
Депутатський корпус налаштований на ділову і плідну роботу, тісну співпрацю з усіма гілками влади. Так, лише в 2012 році депутатами районної ради проведено 404 прийоми громадян, під час яких порушено 657 проблемних питань. Більшість їх вирішується позитивно. Частина питань, які носять довгостроковий характер вирішення, перебувають на контролі в депутатів та органів влади.
З прийняттям Закону України "Про доступ до публічної інформації" районною радою вживаються відповідні заходи щодо забезпечення його реалізації. Офіційний сайт районної ради постійно інформує населення про роботу ради. Він допомагає забезпечувати повноту, відкритість та прозорість нашої діяльності. Кожен користувач сайту при бажанні може  простежити не лише, які пропонуються матеріали до сесії, а й які приймаються рішення радою, як використовуються та надаються бюджетні кошти, в цілому чим живе місцеве самоврядування.
Значна увага районною радою приділяється кадровому забезпеченню. Враховуючи, що проведення адміністративної та економічних реформ вимагають компетентності та професіоналізму від посадовців, питання здобуття спеціальної освіти, перепідготовка та підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування району є надзвичайно важливим. На сьогодні в органах місцевого самоврядування району працює близько 100 посадових осіб. Протягом 2012 року кожна четверта посадова особа підвищила свою кваліфікацію.    
Працівниками виконавчого апарату районної ради, за участю виконавчого апарату обласної ради регулярно проводяться семінари-навчання (в тому числі й виїзні) для посадових осіб органів місцевого самоврядування.
Активну участь депутати районної ради беруть у роботі сесій селищної, сільських рад. А працівники виконавчого апарату районної ради надають практичну та методичну допомогу в організації підготовки та проведення сесій сільських рад.
Рішенням районної ради від 21.03.2012 року була затверджена районна цільова програма "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ" на 2012-2013 роки, головною метою якої є створення сприятливого середовища для сталого довгострокового соціально-економічного та громадського розвитку на місцевому рівні шляхом підтримки місцевого самоврядування та активізації ініціатив громад. Завдяки спільній роботі районної ради та районної державної адміністрації, в нашому районі впровадження першої фази проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", розпочалося ще в 2008 році. А на сьогодні половина сільських рад району охоплена цією роботою. Пріорітетними  напрямками даного проекту є підтримка мережі медичних закладів, енергозберігаючі заходи та водозабезпечення.
Територіальні громади району також залучаються до участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. В листопаді поточного року троє голів сільських рад взяли участь в інформаційно-методичному семінарі "Перспективи проведення Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування у 2013 році та його особливості".
У цей святковий день бажаю працівникам органів місцевого самоврядування - нехай ваші добрі справи працюють на благо рідного краю, поліпшення добробуту громадян, зміцнення могутності і авторитету всієї України, а День місцевого самоврядування стане ще одним об'єднуючим імпульсом у спільному прагненні зробити наші міста, села і всю Україну щасливими і багатими!
Вітаю вас зі святом, дорогі колеги, вітаю депутатів місцевих рад, вітаю усіх, хто зайнятий у цій сфері або причетний до вирішення проблем територіальних громад Липоводолинщини! Щиро дякую всім працівникам органів місцевого самоврядування за нелегку працю.
Бажаю вам міцного здоров'я, щастя і миру, добра і благополуччя, оптимізму й наснаги, родинного затишку, звершення усіх ваших сподівань та непохитної віри у себе і майбутнє нашої держави!
Михайло ЖОГЛО,
голова районної радиУкраїна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.