Додати до закладок 


Відзначено 138-у річницю з дня народження нашого славного земляка Никанора Онацького

Опубліковано 24 01 2013

 

У Сумському художньому музеї  9 січня 2013 року  відбулася пізнавально- мистецька година "Никанор Онацький. Епоха і доля", присвячена 138-й річниці від дня народження засновника і першого директора музею, художника, археолога, поета, педагога, громадського діяча, нашого земляка Никанора Харитоновича Онацького (1875 - 1937).
В історії української культури першої третини ХХ століття Н.Х.Онацькому належить особливе місце в першу чергу як організатору унікального музею в Сумах. У музейному "Архіві Н.Онацького" є рідкісне видання 1929 року - "Музеї на Україні" В.В.Дубровського. Це аналітичне дослідження дає можливість як відтворити хронологію розбудови музейної справи на теренах сумського краю того часу, так і визначає місце сумського музейного зібрання серед українських музеїв. Трагічно склалась доля більшості з них, в тому числі і В.Дубровського, у 1937 було репресовано і Никанора Онацького, а архівні матеріали, пов'язані з його ім'ям, вилучались та нищились. Упродовж десятиліть діяло табу на всю його багатогранну діяльність. І після реабілітації у 1956 році ще тривалий час інформація про його життя і творчість була дуже обмеженою.
Наразі музей володіє унікальним архівом, що надійшов від доньки Н.Онацького -  Наталії, наприкінці минулого століття. У поєднанні з інформацією відкритих для дослідження у 1990-х роках архівів колишнього КДБ, документи обох архівів проливають світло на життя і діяльність цієї видатної особистості.
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.