Додати до закладок 


Конкурс довів - серед учнівської молоді є творці художнього слова

Опубліковано 24 01 2013

 

Третій рік поспіль проводиться Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Т.Г.Шевченка серед учнівської та студентської молоді, головна мета якого - піднесення престижу української мови і літератури, заохочення учнів до вивчення рідної мови, підвищення рівня загальної мовної культури. Він також проходить у межах державної підготовки до відзначення в 2014 році 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря.
У І та ІІ етапах конкурсу брали участь учні 5-11 класів.  Перший  етап відбувся у навчально-виховних закладах. Його учасниками стали 527 школярів, на другий (районний) з`явилося 55 учнів.
Завдання для кожної категорії учасників шкільного етапу розроблялися на місцях, для районного - були підготовлені Сумським ОІППО. Вони включали дві творчі роботи різних жанрів.
П`ятикласники краще справилися із завданням, що вимагало написання твору на задану тему. Для шестикласників вдалим виявився твір на тему "Усмішка зимового сонця". Скласти висловлювання  на тему "Казка різдвяного ангела" змогли не всі учні сьомого класу. Більше вдалося пофантазувати восьмикласникам під час складання оповідання про якусь пригоду Т.Г.Шевченка, яка могла б статися з ним під час заслання. Як показала перевірка робіт, для дев`ятикласників важко було написати новелету на тему "Доброта робить людину щедрою" (за В.Цюпою). Непогано справилися із завданнями десятикласники. З п`ятьох одинадцятикласників, учасників конкурсу, наблизитися до вимог у складанні новели змогла одна учениця.
Найцікавішими, з філософським проникненням у тему твору, були роботи учениці 8 класу Московського НВК В.Рожкової (вчитель О.Г. Грицан) та учня 10 класу Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Є.Самілика (вчитель Л.В.Дужак). За рішенням журі роботи цих учнів направлені на відбірковий етап обласного конкурсу.
Дипломами І ступеня  відділу освіти, молоді та спорту РДА нагороджені В.Рожкова і Є.Самілик; ІІ ступеня - В.Жогло (Подільківська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Л.Литвиненко (10 клас), Ю.Дяченко (11 клас)- обидві з Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів; дипломами ІІІ ступеня відзначені Д.Троценко (5 клас, Підставська ЗОШ І-ІІ ступенів), Л.Герасименко (5 клас, Колядинецький НВК), З.Шеденко (6 клас, Берестівська ЗОШ І-ІІІ ступенів), Т.Лут (7 клас), О. Зборик (8 клас), А.Лукіна (5 клас) - всі троє з Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів).
Конкурс довів, що серед учнівської молоді є творці художнього слова. Більше двадцяти відсотків учасників мовно-літературних змагань загалом продемонстрували високий рівень знань і виявили не лише фахову підготовку, а й креативність у розв'язанні конкурсних завдань. Їх роботи характеризуються творчим підходом, композиційною оригінальністю.
Надія ЛЕВІТ,
методист РМК відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації
Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.