Додати до закладок 


Плюс дві немиті картоплини…

Опубліковано 11 11 2011

    Того ранку я прокинулася під віртуозне вуркотіння голодного шлунка, що нагадувало голос двох вусатих кішечок. Проте, так і не покинула кінозал солодких снів. Усвідомивши необхідність іти на кухню з кількома немитими картоплинами, намагалася піймати суть медових нот студентського життя, проте реальність продовжувала вперто вимальовувати невмілу гру музиканта-початківця та почуття шаленого голоду.

*   *   *

    Саме так розпочався мій перший ранок у гуртожитку Сумського державного університету. Враження - 50х50. Самопочуття на мінорі. Плюс дві немиті картоплини на думці. Ех… Не знаю: чи це я невиліковний песиміст, чи оце і є воно, те непізнане студентське життя. Сіре? Важке? Доросле? Ще й таке голодне… Насправді, вкотре переконуюся, що наші думки тимчасові, а враження - відносно-перемінне явище. Не такий вовк страшний, як його малюють.

*   *   *

    Плавно переходячи зі статусу гостя до офі-ційного студента СумДУ, вже у перший день нав-чання мені врешті-решт вдалося відчути приємний аромат студентських свят та результату наполегливої праці і самовдосконалення. Безліч нових облич, за якими, наче за обкладинками книг, прихований зміст то наукових дисертацій, то дитячих коміксів, то таємничих графіків, то незайманих ще розмальовок… Хтось - перший у списку літератури, хтось - лише припорошена картинка із найвищої полиці. Сіренькі потерті й новенькі глянцеві сторінки. В очі впадає палітурка, в душу западає зміст. Уранішні враження плавно перетікають у солодку ейфорію від захоплення. Очевидно, що голод теж отримує легке задоволення та емоційний шок від навантаження новими враженнями. Інформаційна недостача наповнюється хаотичним рухом молекул в'язкої речовини. Рівень щастя ритмічно-танцювальними рухами наближається до верхньої межі. Маленьким гарячим промінчиком пробивається оптимізм. Зрештою, не так все й погано, як здавалося.

*   *   *

Зустрічаючи новий навчальний рік, зроблю свій перший дорослий висновок, сформований у ході адаптації до незвичних умов середовища: не варто судити про студентське життя лише по двох немитих картоплинах сонного ранку.

 

Мухи в піжамках

    А ви знаєте, хто ми такі? Ви знаєте, хто такі люди? Люди - сніжинки! Такі ж смішні та дивакуваті. Такі ж мрійливі та легковажні. Стрімко підіймаємося на п'єдестал, так само стрімко, але красиво, падаємо. Колючі й холодні на перший погляд. Дивні створіння з тендітною душею. Сніжинки, що тануть від теплого слова й показують гострі колючки від холодної байдужості, від фальшивого блиску зимового сонця. Танцюють витончені "па" під такт сопілки легковажного вітру.

    А ви знаете, хто такі сніжинки? Звичайнісінькі мухи в піжамках. Оті сірі надокучливі ство-ріння, що живуть, підкоряючись тваринним інстинктам. Знаєте? Звичайнісінькі мухи, що бачать світ у білих гаммах під колір своєї піжамки. Колір чистоти й невинності, скажете? Помиляєтеся. Колір фальшивої скрипки добра та щирості, колір солодкої брехні й омани. А знаєте навіщо мухам пухнасті піжамки? Щоб ховати за ними свою сірість, буденність та шаблонність. Ховати своє справжнє "Я". Намагаються сліпо слідувати брендам, бути іншими, не такими "як всі". А що в результаті? Гіркий парадокс... Масова мода на дешевий нині бренд - фальш. Фальш в одязі, в манерах, в очах. Фальш в музиці, в серці, в душі ...

    Чуєте? Ми - звичайнісінькі сірі мухи! Смішні, дивакуваті й надокучливі. Зі своєю незвичайно-пафосною картинкою у мріях, власним стилем життя та бажанням жити. Звичайнісінькі мушки із веселкою почуттів у душі. Страждаємо, радіємо, мріємо. Живемо... Кожного ранку одягаємо спеціально відбілену звечора піжамку, ховаючи себе, і летимо на пошуки різнокольорового пластикового щастя, оздобленого штучною синтетикою...

 

Юлія ЯРИЧ,

смт Липова Долина

 

Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.