Додати до закладок 


Будні як будні, а в школі - біда

Опубліковано 12 02 2013

У дитсадку: готуємось до післяобіднього сну
Продавець В.С.Івашина, ПП К.А.Савченко, продавець А.А.Плут
Продавець В.С.Івашина, ПП К.А.Савченко, продавець А.А.Плут
Н.В.Дуленко приймає документи на оформлення субсидії від Н.В.Гребельник
Н.В.Дуленко приймає документи на оформлення субсидії від Н.В.Гребельник
О.В.Багатиренко отримала доставку від «Укрпошти»
О.В.Багатиренко отримала доставку від «Укрпошти»
В.А.Самофал
В.А.Самофал
Альтанка в садибі Деменків
Альтанка в садибі Деменків

 

Нестійка зимова погода нинішнього року то припікає морозами, а потім "плюсує", засипає снігопадами, а тоді укутує туманами. Від цих примх  жителям Подільок  незручності, як говорили всі, з ким  довелося зустрітися 6 лютого, лише на дорогах: слизько. А цього дня, і кількома раніше, й автомобілям доводилося об'їжджати  великі калюжі по злежаному льодові. В решті село живе звичним у цей період укладом.
В адміністративному будинку, де розміщені сільська рада, бібліотека, заклад культури і відділення поштового зв'язку, керівники і працівники цих установ на своїх робочих місцях. Кілька громадян у невеликій черзі до касира сільради Н.В.Дуленко, яка з першого лютого розпочала приймати  від них документи на оформлення субсидій на  тверде паливо. Надія Володимирівна  говорить, що в  минулому році таку допомогу від держави отримували 43 особи, зараз поки що звернулося 10. Вона роз'яснює вимоги  законодавства  людям, деякі просять і "прикинути", чи вийде  субсидія по пред'явлених ними  довідках.
Директор БК Н.П.Бурик розповіла, що зараз йде підготовка до проведення  вечора до Дня закоханих  та концерту у Міжнародний жіночий день. Є цікаві напрацювання зі складання сценарію зі старшокласниками до першого заходу. А на 8 Березня  стало традицією на сцені закладу культури ставити п'єсу силами драматичного колективу. У минулому році допомогла розробкою директор Яганівського БК О.В.Симоненко, і нинішнього обіцяла. Будуть старатися, бо той вдалий виступ драмгуртківців так сподобався глядачам, що просили й у нинішньому порадувати.
Далі ми пройшли і проїхали селом із сільським головою А.І.Воробйовим. У центрі людей було небагато, кожен ішов у своїх справах. Найбільше повертало  до охайного торговельного центру. Дехто поділився враженнями про магазин ПП К.А.Савченко. Мовляв, працює без вихідних і обідніх перерв, регулярно завозяться хліб, молочні і кондитерські вироби, тому все свіже. Можна випити гарячого чаю, кави. У відділі промислових товарів також широкий вибір. Привітні продавці завжди порадять, що можна  придбати.
Велике подвір'я дитячого садка  "спить" під снігом. У приміщенні ж чути веселий сміх. Діти саме пообідали і готуються  до сну. У кімнатах тепло, і, як завжди,  чисто та красиво завдяки цікавим  різножанровим куточкам, добіркам, яскравим  іграшкам.  Малеча пустує, роздягаючись, вихователька допомагає скласти зручно речі.  Сама ж тим часом  розповідає, що хоча й засніжені ігрові майданчики та слизькувато, діток виводять на короткі прогулянки на свіже повітря. Ось нещодавно і бабу снігову ліпили, а наступного дня стало тепліше й вона розповзлася.
У конторі місцевого ТОВ "Райснаб" із керівництва нікого не застали. Працівниці бухгалтерії на запитання про те, що "на порядку денному" в господарстві, поділилися: постійна робота зараз  на свинофермі, в пекарні, звідки хліб доставляється  у Потопиху, Велику Луку. Роблять дерку у млині для поголів'я свиней, але не  щодня, а по потребі. Так само при надходженні завозяться мінеральні добрива  на склад під майбутній урожай.
Не порадувала лише школа. Не в плані навчально-виховної роботи - тут ішли  своєю чергою уроки, готувався  позакласний захід. Словом, жила вона своїм усталеним ритмом,  розписаним розкладом занять та планів. Але дещо йому  заважає, і дуже: бо вже тривалий час  не дає спокою дах, що протікає. Кабінет директора з пробитою діркою в залізобетонному перекритті стелі  неробочий. Між усіма плитами в кабінеті фізики  просочується вода.  Стіни в них також уже намокли, поцвіли. Придумали, щоб вода стікала в одному  місці. Для цього напнули за чотири кінці  поліетиленову  плівку, підв'язавши її винахідливо та прорізавши дірку в центрі, аби текла волога у  каструлю.
Ця біда з покрівлею школи турбує і освітянське, і сільське, і районне керівництво. Вже судилися з фірмою, що ремонтувала дах. Зараз доводиться продовжувати пошуки причин протікання…
Доки поверталися в центр села, під'їхала Укрпоштівська машина, і завідуюча відділенням зв'язку О.В. Багатиренко почала приймати привезені періодичні видання  та супутні товари. У відділенні вона і листоноші сортували  та оприбутковували  привезене. До речі, скорочення торкнулося й цього куточка  поштового зв'язку. Залишилося дві листоноші, яким газети й інші передплатні видання  і всю решту треба доставити  кожній у 100 дворів, пройшовши при цьому  більш як по 20  кілометрів. Кілька відвідувачів чекали своєї черги. Серед них познайомилася із В.А.Самофалом, який  цього числа зайшов на пошту отримувати свою першу пенсію. Чоловік розповів, що має 37 років стажу електромонтером. Починав у колгоспі "За комунізм", завершив трудову діяльність у "Райснабі", ще три місяці зверх  60-и років  попрацювавши, доки нарахували пенсію.  Роботи завжди було багато: обслуговував токи, КЗС, пекарню, школу і бригади та ферми - все, де є електроенергія. Подобалася професія, і виходило все, бо знав за ці роки лінії, обладнання, як-то кажуть «як свої п'ять пальців»: «Вже досить, іду на заслужений відпочинок», - каже Віктор Андрійович.
Ще хотів сільський голова познайомити з одним подільківським господарем, майстром на всі руки, Петром Савовичем Деменком. Усе в садибі він зробив своїми руками і людям допомагав, як просили. Особливо вдаються роботи по дереву і з деревом. Та, на жаль, чоловіка не було вдома, і його дружина Ніна Павлівна дозволила побувати на подвір'ї та сфотографувати невелику красиву альтанку із заскленими вікнами. Влітку тут господарі відпочивають, взимку зберігають деякі потрібні речі.
Ось таким був цей будній день у Подільках.
Ганна ЧАЙКА

Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.