Додати до закладок 


Синівка - особливий населений пункт

Опубліковано 21 02 2013

Молоді педагоги В.В.Білашенко (зліва) і В.А.Йосипенко
А.П.Кулибаба
А.П.Кулибаба
Обов`язком дитячої медсестри Надії Сергіївни Одинець є також обслуговування пацієнтів у кабінеті фізпроцедур. Призначення лікаря і терапевта виконуються Надією Сергіївною завжди ретельно, з увагою, добрим словом до пацієнта
Обов`язком дитячої медсестри Надії Сергіївни Одинець є також обслуговування пацієнтів у кабінеті фізпроцедур. Призначення лікаря і терапевта виконуються Надією Сергіївною завжди ретельно, з увагою, добрим словом до пацієнта

 

Село Синівка - особливий населений пункт нашого району. Тут  розвинутіша, в порівнянні з іншими селами, соціальна інфраструктура, яка представлена не лише школою, дитсадком, закладами культури, а також професійним аграрним ліцеєм, Будинком-інтернатом для людей похилого віку. Медичне обслуговування забезпечується цілодобово - вдень пацієнтів приймають у сільській лікарняній амбулаторії, в нічний час виклики обслуговуються пунктом швидкої допомоги. Синівчанам надають свої послуги побутовики - перукар і швея. Торговельних закладів тут також чимало, є вони не лише у центрі, а й на околицях.
Ознайомлюючи з головними складовими території, сільський голова А.І.Гайдабура не похвалився, а відзначив, що з усіма проблемами у Синівці звикли справлятися гуртом. Якщо організовується свято, то фінансують його проведення всі суб'єкти господарювання та приватні підприємці. При необхідності, на потреби громади "складаються" і небайдужі до її сьогодення синівчани. Останній приклад - проведення ремонту лікарняної амбулаторії. Депутати сільської ради обійшли свої дільниці, просили людей по можливості допомогти коштами. Багато односельців зробили посильний внесок у загальну справу, тож Анатолій Іванович від імені виконкому сільради та від себе особисто просив подякувати цим жителям  за розуміння і таку суттєву допомогу. Сільський голова також відзначив всебічну організаторську допомогу у ремонті медичного закладу та інших питаннях життєдіяльності громади райдержадміністрації та районної ради. Подякував голові фермерського господарства "Обрій" В.О.Литвиненку за постійну співпрацю, яка ніколи не обмежується рамками укладеної соціально-економічної угоди, керівництву ТОВ «Лотуре-Агро». А розповідь про сьогодення села запропонував почати з амбулаторії, де "ставлять на ноги" і "дають здоров'я" яке, як знаємо, не купиш за будь-які гроші…
Тепер дах у лікарні
не протікає
Про тільки-но проведені ремонти, матеріально-технічне забезпечення та справи колективу розповів керівник амбулаторії Д.В.Олещенко. У свої 25 років Дмитро Володимирович вже майже шість очолює амбулаторію, є в одній особі адміністратором, господарником і фельдшером. Усі функції для нього взаємопов'язані і важливі, адже від їх виконання залежить якість медичного обслуговування населення синівської зони. Синівчани - його земляки. Тут народився, закінчив школу і, наслідуючи маму, вступив до Лебединського медичного училища. Колектив амбулаторії налічує 12 чоловік. Безпосередньо надають медичну допомогу Дмитро Володимирович і лікар-терапевт Олександр Іванович Боряк. Мають денний стаціонар,  розрахований на 10 ліжко-місць. Є необхідні ліки та препарати на невідкладну допомогу, працює фізкабінет із УВЧ, електрофорезом та інгалятором, який купила сільрада.  Виручає в роботі новий кардіограф, придбаний депутатом обласної ради М.Я.Бистрицьким. В амбулаторії, яка опалюється природним газом, завжди тепло. Пункт швидкої допомоги для економії протоплюють грубкою. Чергують на швидкій, вартуючи в нічний час здоров'я синівчан, фельдшери І.І.Олещенко, Л.В.Біла, водії В.В.Охріменко, А.М.Трохимець і П.О.Вовк. Володимир Дмитрович задоволений своїм колективом, а тепер - і ремонтом, який фінансувався за принципом "з миру по нитці". Частину витрат узяв на себе (в рахунок соціально-економічної програми) В.О.Литвиненко; сільська рада за власні кошти придбала шифер для перекриття даху. Внутрішній ремонт робили силами сільради, підприємців та громади. Підприємці виділили кошти на один, а дехто і на два листи гіпсокартону, по 20 гривень здали синівчани. За ці та виділені сільрадою кошти провели ремонт стелі у 10 кімнатах амбулаторії.  Лишилоися ще одна і коридор, та "приакуратити" сучасними матеріалами стіни.  І вхідні двері  днями замінили новенькими. А як повністю зробимо все заплановане, буде ідеально...", - задоволено розповідав Д.В.Олещенко і попросив обов'язково подякувати всім, хто сприяв такому оновленню сільської амбулаторії.

Перші кроки нового директора
Шкільний коридор зустрів абсолютною тишею. Та й чи могло бути гамірно у цьому закладі під час уроків? Директора застала на робочому місці. Знайомимося. А.П.Кулибабу знала заочно як вчителя Подільківської ЗОШ і учасника художньої самодіяльності. З вересня 2012-го він очолює Синівську ЗОШ. Свого часу тут навчався, був активістом, комсоргом класу, школи. Пам'ятає всіх учителів та кожний кабінет і це зобов'язує до особливої відповідальності. Новий директор із "вогником" узявся до роботи, запровадивши у навчально-виховному процесі кілька важливих аспектів. Зокрема, у школі обладнали комп'ютерний клас із 8 робочими місцями для учнів та окремо для вчителя. Планується підключити його до мережі Інтернет. Любителі спорту віднедавна об'єдналися і активно тренуються у волейбольній секції. Відвідують заняття двічі на тиждень не лише школярі, а й студенти ПАЛу, сільська молодь. Для учнів 6-7 класів надовго запам'ятається лижний похід на чолі з директором, котрий особисто прокладав лижню та власним прикладом агітував дружити зі спортом. Частину обладнання  взяли у школі, а в когось і вдома знайшлися лижі. Близько 4 кілометрів тривав цей міні-похід до соснового лісу, а в "перерві" школярів чекала романтика - розпалене багаття і засмажене на вогні сало. "Підкріпившись", вони каталися з гірки та веселилися. Тепер згадують ті хвилини і шкодують, що зима цього року видалася  скупою на сприятливу для таких заходів погоду.
Нововведенням є тематичні вечори відпочинку і дискотеки, які проводяться щоп'ятниці з 17 до 21 години. Відкриваються такі заходи переглядом сучасних кінофільмів на проекторі, а потім учні 7-9 класів веселяться на дискотеці. За дисципліною слідкують дорослі - у "дискотечні" п'ятниці присутні в школі директор та вчителі.
Кожний шкільний тиждень розпочинається у понеділок тематичною лінійкою із залученням президента учнівської республіки "Темп" К.Цебро і її лідерів.  Учням оголошується поденний план на ці 5 днів навчання. Серед останніх, що особливо запам'яталися, був тиждень правових знань. Його "родзинкою" стала рольова гра, підготовлена дев'ятикласниками (класний керівник Н.Г.Марченко) "Підлітки мають знати свої права".
Є у школі своя агітбригада "STOP - контроль", яка часто залучається до проведення  різних заходів і щоразу  її виступи є яскравими, змістовними. Днями учні 5-го класу (керівник Л.М.Дахно) для 6-9 класів підготували свою агітпрограму "Будь пильним, уважним на дорозі". У цікавій формі ознайомили їх із правилами дорожного руху, у віршованій формі розповіли про дорожні знаки, розіграли сценку, співали пісні, а наприкінці ще й вікторину та ігри провели на тему безпечного поводження на дорозі. Захід викликав море позитивних емоцій. І хоча синівські шляхи не відзначаються інтенсивністю руху, школярі добре затямили, що дорога завжди вимагає уваги та обережності.
 Запам'яталися слова  директора: "Стараємося, плануємо і робитимемо", які влучно характеризують його підхід до роботи. Серед акцентів - активізація змістовного дозвілля та запровадження сучасних форм, цікавих для підлітків. Почали з вечорів і надалі будуть розширювати культурну програму. Мотивацією є й той факт, що вже шостий рік поспіль у школі через конкуренцію ПАЛу не набираються 10-11 класи. Тож  стараються зацікавити старшокласників та продовжити їх навчання у школі.
Ось-ось має завершитися шкільний турнір із настільного тенісу, учасниками якого "на рівних" є учні та вчителі. А серед них - і молоде поповнення педагогічної сім'ї. Майже водночас, на початку навчального року, приступили до виконання своїх обов'язків два молодих спеціалісти. Владислав Володимирович Білашенко, замінивши свого батька, шкільного фізрука з 25-річним стажем, тепер викладає цей предмет. Мріє створити секцію по футболу, волейбольну - для юних гравців. Говорить, що потрібно популяризувати серед школярів фізичне виховання, щоб хоча б на трохи відірвати їх від комп'ютерів та покращити здоров'я. Молодий вчитель трудового навчання Віталій Анатолійович Йосипенко також має свою "стратегію" і "тактику", які запроваджує в роботу. За сприяння директора поповнюється шкільна майстерня, яку хочуть "довести" до хорошого рівня, аби діти мали необхідну базу для оволодіння навичками роботи по дереву, металу. Будуть заготовляти для неї свій матеріал. Є й інші задумки, які, віриться, обов'язково втіляться енергією цієї молодої команди.
"Хотілося б шкільного автобуса", - зауважив А.П.Кулибаба, коли розмовляли про будні та плани школи. Чимало їх пов'язується з діяльністю Синівського освітнього округу, який очолює Андрій Петрович. Це різні заходи, зустрічі суб'єктів округу -  Подільківської, Підставської та Синівської шкіл. Опорною є Синівська, проте і нею планується багато виїздів. Для них і не тільки дуже пригодився б  свій автобус.

Тетяна Супрун

Україна, 42500,

смт Липова Долина,

вул. Горького 1

E-mail: ldolinanashkray@gmail.com

Телефони:

Редактора 5-12-42

Заступника редактора 5-15-52

Передплатний індекс 61529

Свідоцтво про реєстрацію:

СМ №384/06-пр Видане Міністерством Юстицій України 04.05.2007 р.

Відповідальна за розміщення матеріалів на сайті Кучишкіна Є.В.

Розробка та підтримка Кльоп О.О.